Лікування глаукоми в клініці професора Сергієнко

Лікування глаукоми проводилося ще при Гіппократі в 400 році до нашої ери. Але сучасні уявлення про таке захворювання очей виникли лише в середині 19 століття. На сьогоднішній день значення слова «глаукома» включає в себе досить велику групу хвороб, що не рідко мають різне походження і різні симптоми. Лікарі досі не змогли визначитися, в результаті чого, насправді, виникає глаукома. При цьому причина появи захворювання так і не вивчена до кінця. Якщо не призначити вчасно лікування, це може призвести до розвитку атрофії зорового нерва і як наслідок сліпоти.

З’явитися дане захворювання очей може у будь-якому віці, але найчастіше це трапляється у людей похилого віку.

За даними, наявними у Всесвітній Організації Охорони здоров’я, саме глаукому вважають головною хворобою, яка може стати причиною сліпоти при відсутності належного лікування. Більше п’яти мільйонів людей втратили зір в результаті цієї хвороби. В цілому це становить 13% від всіх сліпих на планеті.

Класифікація глаукоми досить велика. Основні з форм глаукоми:

 • Закритокутова глаукома;
 • Відкритокутова глаукома;
 • Змішана глаукома.

Майже 90% всіх випадків хвороби являє собою саме відкритокутова форма глаукоми. При такій формі захворювання доступ до дренажних природних систем є відкритим, але порушуються її функції. У результаті відбувається підвищення тиску всередині ока. У більшості випадків така форма захворювання протікає без будь-яких симптомів, захворювання є майже непомітним. Відбувається це через поступове звуження поля зору, при цьому деякі люди помічають абсолютно випадково, що у них може не бачити одне око. У деяких випадках бувають помітні райдужні кола, якщо людина різко дивиться на яскраве світло.

При закритокутовій формі глаукоми накопичення наявної всередині рідини відбувається в результаті того, що відсутній доступ до дренажної природної очної системи – кут передової камери перекривається райдужкой. Це призводить до збільшення тиску, в результаті відбувається гостра форма глаукоми, що супроводжується такими симптомами:

 • Різким болем в оці і у відповідній половині голови;
 • Явними зоровими порушеннями (затуманення зору або різке зниження аж до повної сліпоти);
 • Почервоніння ока (розширення судин переднього відрізка очного яблука), набряк рогівки, зменшення глибини передньої камери, розширення зіниці і відсутність його реакції на світло;
 • Появою ореолів навколо джерел світла.

Діагностика глаукоми

Щоб визначити початок розвитку хвороби, не вистачить стандартного вимірювання тиску. Для цього буде потрібно детальне вивчення очного дна і диска зорового нерва, а також здійснення перевірки поля зору. Як бачите, проведена діагностика повинна бути максимально ретельною.

У клініці професора Сергієнко проведення різних досліджень здійснюється на новому обладнанні, яке включає:

 • візометрію;
 • вимірювання внутрішньоочного тиску;
 • визначення глибини передньої камери ока і товщини кришталика (тому що найчастіше причиною високого тиску є його зсув або збільшення в розмірі);
 • дослідження поля зору (за допомогою комп’ютерного периметра);
 • за допомогою гоніоскопії, оцінюючи будову кута передньої камери, через який здійснюється відтік рідини з ока;
 • оптична когерентна томографія центральної області сітківки і ДЗН.

Під час діагностики рекомендується також провести аналіз очного дна, робиться це на комп’ютерному периметрі. Завдяки такій методиці можна визначити найперші ознаки утворення глаукоми, які можуть бути непомітні без апарату.

Лікування глаукоми

Від того, яка стадія, форма і наявність можливих додаткових захворювань, у клініці професора Сергієнко буде підібрана особиста система, за якою буде здійснюватися лікування.

Якщо говорити про лікування хірургічним шляхом, то оперативне втручання непроникаючої глибокої склеректомії (НГСЕ) дає можливість відновити природний баланс очної рідини у разі відкритокутової форми глаукоми.

До методів лікування глаукоми відносяться:

 • Лікування за допомогою крапель. Очні краплі сприяють зменшенню утворення внутрішньоочної рідини і / або збільшення її відтоку, таким чином, приводячи внутрішньоочний тиск в норму.
 • Лазерна хірургія глаукоми дозволяє збільшити відтік рідини з ока. До лазерних методів лікування глаукоми належить: селективна лазерна трабекулопластика і лазерна ірідотомія. Селективна лазерна трабекулопластика виконується тільки на очах з відкритими кутами і використовується, щоб поліпшити роботу дренажної зони і нормалізувати внутрішньоочний тиск. При лазерній ірідотомії, сз метою поліпшення циркуляції внутрішньоочної рідини, виконується отвір у райдужній оболонці, що дозволяє рідині відтікати більш вільно.
 • Хірургічне лікування глаукоми рекомендується в тих випадках, коли лазерна хірургія не дала позитивних результатів.
 • Вартість лікування глаукоми

  Лазерні методи лікування глаукоми

  Послуга

  Ціна, грн.*

  Селективна лазерна трабекулопластика

  3 500

  Лазерна іридектомія

  3 900

  Лазерні методи лікування глаукоми лікар Жупанова А. О.

   

  Послуга

  Ціна, грн.*

  Селективна лазерна трабекулопластика

  3 500

  Лазерна іридектомія

  3 100

  Хірургічне лікування глаукоми

  Послуга

  Ціна, грн.*

  Антиглаукомна операція проникаюча (СТЕК)

  8 950

  Антиглаукомна операція з імплантацією колагенового дренажу (ТНСЕ)

  7 950

  Антиглаукомна операція з імплантацією Ex-press

  19 050

  Антиглаукомна реоперація

  8 950

  Циклокоагуляція циліарного тіла

  4 950

  Глибока трепанація склери з циклокоагуляцією циліарного тіла

  8 950

  Глибока трепанація склери (НСТЕ)

  4 470

  Антиглаукомна операція МТТП (к.мед.н. Мельник В.О.)

  7 470

  • У вартість послуги не включено анестезіологічний супровід;
  • У вартість послуги входить післяопераційний огляд протягом 1 місяця.

  * Ціна вказана за 1 око