final znak
клиника профессора сергиенко винница лечение и диагностика зрения

Пацієнтам

Наш медичний центр приймає участь у міжнародних клінічних дослідженнях по лікуванню захворювання сітківки – вікова макулярна дегенерація (має бути спилка на це захворювання). Клінічні дослідження є науковими   дослідженнями. Участь у клінічному дослідженні не є заміною регулярного медичного обслуговування та є добровільною (необов’язковою) для пацієнта. Пацієнти можуть отримати додаткову інформацію щодо участі на візиті у лікаря офтальмолога нашого центру.

Досвідчені фахівці
Діагностика зору
Лікування очних хвороб

Лікування вологої форми вікової макулодистрофії безкоштовно. Чи це можливо?

Волога форма макулодистрофії – це серйозне очне захворювання, яке призводить до втрати центрального зору – неможливості бачити обличчя, читати, бачити цінники в магазинах. Ще 20 років тому волога форма вікової макулодистрофії була вироком для пацієнта, коли він втрачав зір і всі методи лікування були малоефективними. Завдяки новим лікам, яке ми називаемAnti-VEGF препарати, у лікарів з’явилася можливість контролювати розвиток ускладнень захворювання.

У більшості розвинених країн лікування вологої форми макулодистрофії для пацієнта є безкоштовним, оскільки покривається страховкою або забезпечується державою оскільки хворі – це люди похилого віку, пенсіонери. Для України, країни, в якій поки немає страхової медицини і за більшість медичних послуг пацієнт платить сам, словосполучення ЛІКУВАННЯ БЕЗКОШТОВНО може здатися не зовсім чистим рекламним кроком. За все хтось повинен платіть.Возможностью для безкоштовного лікування є участь в клінічних дослідженнях.

Для пацієнтів, задіяних в клінічних дослідженнях за все платить спонсор – фармакологічна компанія, яка планує вихід свого нового препарату на ринок.

У нашій клініці зараз є рідкісна можливість діагностувати та лікувати пацієнтів з вологою формою макулодистрофії так, щоб пацієнти за це не платили. Це можливість з’явилася завдяки тому, що співробітники клініки пройшли жорсткий відбір і навчання у представників спонсорів, які беруть на себе всі витрати за лікування і діагностику.

В даний час представники спонсорів проводять клінічні дослідження препаратів для лікування вікової макулодистрофії. У пацієнтів завжди є страх і небажання бути « піддослідними кроликами » для того, щоб на них щось відчували. І звичайно, коли відчувають якусь нову молекули, можуть отримати ефекти які невідомі, потрібні добровольці, яким платять за ризик. Але такі дослідження називаються – дослідження першої фази.

ослідження, в якому бере участь клініка – це дослідження третьої фази, коли відчувають ефективність препарату, який на ринку вже більше 15-ти років і всі його клінічні ефекти дуже добре досліджені і висвітлені в сотнях публікацій.
У запропонованих дослідженнях ми порівнюємо ефективність препарату « золотого » стандарту з препаратом, який має таку ж формулу, але випускається іншим виробником.

Anti-VEGF терапія у ряду пацієнтів є довічним лікуванням, тобто вона вимагає контролю стану зору та введення підтримуючих доз до кінця жізнідля збереження зору. Але найбільш складним, організаційно та економічно, є перший рік терапії, який дозволяє заблокувати зростання аномальних судин під сітківкою. Таке лікування вимагає регулярності – щомісячного контролю. Особливо напруженим для пацієнта і його родичів, є перший рік терапії.

В наступні роки інтенсивність терапії значно знижується і вимагає іноді двох-трьох ін’єкцій на рік для збереження зорових функцій.

Явним недоліком аnti-VEGF терапії з точки зору пацієнта є висока вартість лікування. Такі препарати є лідерами за ціною за монодозу препарату. У найближчі роки завершуються дії патентів, на які монополізували право використання цих препаратів. Багато фірм, які займаються біотехнологіями, хочуть запропонувати дешевші аналоги цих препаратів. Але для того, щоб довести, що їх молекула така ж ефективна, як і оригінальна молекула, необхідне проведення клінічних досліджень третьої фази.

На аптечних полицях Ви можете порівняти ціни на оригінальні препарати і набагато дешевші аналоги, які називаються генериками. У випадку з живими біологічними молекулами такими, як молекули VEGF-препаратів, нові молекули ми називаємо не генериками, а біосімілярамі.

В дослідженні, яке проводиться в нашій клініці, ми порівнюємо ефективність препарату, які вважається « золотим » стандартом для лікування ВМД з біосімілярамі, які виробляються добре зарекомендували себе європейськими та азіатськими виробниками.

 

Хто може потрапити в групу з клінічних досліджень?

А) Переваги пацієнта, який потрапляє в клінічні дослідження -ефективність, безпеку і економічна привабливість.
Ефективність. Пацієнта з вологою формою макулодистрофії діагностують за допомогою найсучасніших технологій з застосуванням всіх індивідуальних одноразових матеріалів, які знижують ризики інфекційних ускладнень.

Жорсткий контроль спонсорами за правилами виконання маніпуляцій і термінами діагностики лікування, дозволяє підвищити успіх лікування, зазвичай недосяжного в звичайній клінічній практиці. Тому результати лікування пацієнтів в клінічних дослідженнях вище, ніж пацієнтів зі звичайної клінічної практики. Відсутність плацебо-контролю. В даному дослідженні групи плацебо-контролю не буде.

В ряді досліджень, частини пацієнтам вводять воду або таблетку, яка містить діючу речовину. В даних дослідження вводять препарат « золотого » стандарту або його біосіміляр, який має таку ж формулу, але іншого виробника. 

Безпека. На період всього лікування, пацієнти застраховані міжнародної страховкою, від ускладнень пов’язаних з препаратом.

Економічна привабливість. Протягом одного року терапії, поки проводиться дослідження, всі витрати з лікування та діагностики бере на себе фірма, яка проводить дослідження. Пацієнтам навіть компенсується дорога і харчування в день досліджень.

Б) У клінічно дослідження приймаються первинні пацієнти з вологою формою макулодистрофії, тобто ті пацієнти, яким до цього не виконувалися внутріочні ін’єкції і лазерні методи лікування. Уколи під очей, які можуть отримувати пацієнти з вологою формою макулодистрофії не є протипоказанням для того, щоб пацієнт потрапив в клінічні дослідження. &Nbsp;

Найбільш жорстким критерієм відбору є гострота зору на оці, який йде в клінічні дослідження. Оком, який планується на клінічні дослідження, пацієнт повинен бачити від першої до п’ятого рядка таблиці. Хоча ці критерії по гостроті зору в різних дослідженнях відрізняються. &Nbsp;

При прийомі пацієнтів в групу клінічних досліджень, остаточне рішення приймається не співробітниками нашої клініки, а рейтинговими центрами, які аналізують присланий нами матеріал і приймають рішення про відповідність стан пацієнта для включення в клінічні ісследованія.Крітеріі включення і виключення у різних спонсорів дещо відрізняються , тому для кожного пацієнта ми маємо можливість підбирати індивідуальну пропозицію.

Первинна діагностика перед клінічними дослідженнями – це кропітка і трудомісткий процес, від правильності виконання якого залежить ефективність всього подальшого лікування.

Волога форма макулодистрофії є ​​невідступно & nbsp; прогресуючим захворюванням, яке при несвоєчасному початку терапії призводить до глибокої втрати зорових функцій. Вже давно досліджена природна історія цього захворювання з поступовим, по місяцях, зниженням зорових функцій. Наріжним каменем аnti-VEGF терапії є ранній початок лікування.

.

Виважене рішення

Рішення про участь у клінічному дослідженні для пацієнта має бути зваженим і добре обдуманим. Оскільки участь у клінічних дослідженнях вимагає дотримуватися чіткого графіка візитів, відповідального підходу до виконання всіх рекомендацій по лікуванню даними командою клінічних досліджень. Для полегшення цього процесу співробітники клініки будуть нагадувати і полегшувати процес взаємодії.

Телефонуйте чи заходьте:

вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця

Чекаємо на вас:

будні
9:00 – 18:00
субота
9:00 – 16:00
неділя
вихідний

Запишіться до лікаря