final znak
Короткозорість - дефект зору, зображення формується перед сітківкою

Короткозорість

Короткозорість (міопія) – дефект зору, при якому зображення формується перед сітківкою. В результаті цього зблизька людина бачить добре, а здалеку дуже погано.
Серед дітей шкільного віку – це одне з найпоширеніших захворювань зору.
Головна загроза короткозорості – в її швидкому прогресуванні. Починається захворювання, як правило, з незначного зниження гостроти зору. Ви перестаєте добре бачити предмети, що знаходяться на далекій відстані.

Записатися на прийом

Причиною короткозорості є спотворення транслювання зображення на сітківку ока (зображення проєктується не на неї, а перед нею). Короткозорість може бути вродженою чи набутою. Набута короткозорість часто розвивається на тлі порушень кровообігу, звуження судин, склерозу кришталика та ослаблення очних м’язів. Найбільш небезпечним ускладненням міопії є відшарування сітківки, яке може привести до повної сліпоти.
Вроджена короткозорість найчастіше виявляється в однорічних дітей.
Набута короткозорість у дітей виникає і прогресує в дошкільному або шкільному віці.

Причини розвитку короткозорості:

 

 • Спадковість
 • Вроджена короткозорість
 • Занадто швидке зростання дитини, в тому числі й очного яблука, т.з. фізіологічна міопія
 • Підвищені навантаження – занадто багато читання, уроків, коли дитина годинами дивиться в книгу або зошити
 • Безконтрольне використання комп’ютера, перегляду телевізора, гаджетів
 • Нестачі мікроелементів і вітамінів у їжі
 • Недотримання гігієни зору
близорукость сергиенко клиника

Короткозорість – основні симптоми:

 

 • Уроджену короткозорість у дитини раннього віку може виявити тільки дитячий лікар-офтальмолог при плановому огляді (в 1 місяць, в 3 місяці, в 6 місяців, в 1 рік, а також щорічно)
 • У старших дітей про наявність короткозорості може свідчити: звичка прищулювати очі, морщити лоба, частота моргань, бажання підносити іграшки близько до очей, низько нахилена голова при малюванні або читанні
 • При цьому діти можуть скаржитися на дискомфорт і різь в очах, швидке зорове стомлення, головний біль
Короткозорість - дефект зору, зображення формується перед сітківкою

Небезпека при короткозорості:

Запізніле виявлення вродженої короткозорості та зволікання з оптимальною оптичною корекцією (окуляри, контактні лінзи) можуть вже до першого року життя викликати у дитини такі захворювання, як рефракційна амбліопія та косоокість. Щоб впоратися з такими проблемами, потрібно набагато більше зусиль і часу.

Лікування короткозорості

Лікарі клініки професора Сергієнка розробили програми ефективного терапевтичного лікування короткозорості у дітей, які дозволяють у 85% випадків стабілізувати короткозорість дитини, в інших випадках – значно уповільнити темпи її прогресування і домогтися стійкого позитивного результату.
Програму лікування короткозорості у дітей наші фахівці розробляють після всебічного обстеження дитини з короткозорістю, яке дозволяє виявити причини та механізм  прогресування хвороби, наявність можливих ускладнень – дистрофічних змін на очному дні та сітківці. У програму лікування дитячої короткозорості включаємо різні процедури фізичного, оптичного і медикаментозного впливу. Режим і поєднання завжди визначаємо індивідуально. Досягнення світової дитячої офтальмології довели ефективність малих доз препаратів, що розслаблюють напруження внутрішньоочних м’язів. Ці препарати призначаються також індивідуально, концентрацію та дозу препарату підбирають з урахуванням особливостей пацієнта.

У ряді випадків комплекс лікувальних заходів проводиться способом призначення так званих «нічних» лінз.
Лікування обов’язково проходить під контролем енцефалограми, що дозволяє уникнути можливих ускладнень і, в разі необхідності, скасувати окремі заходи. Маємо константувати, такої практики немає в районних поліклініках, чи в кабінеті збереження зору. Тому до клініки професора Сергієнка неодноразово звертаються пацієнти, які в результаті попереднього некваліфікованого лікування отримали ускладнення, пов’язані з лабільністю нервової системи.

Для лікування короткозорості застосовують численні засоби та методи:

 

детская офтальмология близорукость сергиенко

Перш за все, лікування короткозорості у дітей спрямоване не на ліквідацію або зменшення ступеня міопії, а на зупинку або уповільнення її подальшого прогресування і профілактику її ускладнень.
Сприятливим перебігом для дитячої та підліткової короткозорості вважається зниження зору зі швидкістю не більше 0,5 діоптрії в рік. Тоді її лікують консервативними методами. Потрібно носити окуляри або лінзи, давати очам більше відпочинку, робити зорову гімнастику, нормально висипатися і харчуватися, дотримуватися зорової гігієни.

Лікування короткозорості та спазму акомодації у дітей має бути індивідуальним і комплексним.
Ранній початок лікування міопії дає більше шансів запобіганню розвитку різних ускладнень.

Профілактика короткозорості:

 

 • регулярне відвідування лікаря-офтальмолога
 • прогулянки вдень на свіжому повітрі
 • обмеження часу, проведеного в гаджетах, перегляду телевізора
 • хороше освітлення під час виконання домашніх завдань
 • посильне фізичне навантаження
 • Радикальний метод позбавлення від короткозорості раз і назавжди – це лазерна корекція зору. Але її можна робити тільки після трьох років відсутності падіння зору.
профилактика близорукости

Приходьте до нас

 • Інноваційна офтальмологія

  Більше 30 років професійної роботи.
  Наукові дослідження і практика сучасного лікування.

 • Лікування офтальмологічних захворювань дітей і дорослих.

  Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
  Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
  Психологічна підтримка кожного клієнта.

 • Широкий спектр офтальмологічних послуг.

  Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
  Кращі хірурги.
  Якісна діагностика.

Запишіться до лікаря

вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця