final znak
клініка сергиенко лікування рогівки ока вінниця

Лікування рогівки

Рогівка – частина зовнішньої оболонки ока, має сферичну форму, прозора. Через рогівку світло проникає в око.
В залежності від ступеня прозорості рогівки, а також від її інших конфігурацій, зображення сприймається з різною чіткістю. Всілякі порушення цілісності та прозорості рогівки стають причинами зниження різкості зору, в окремих випадках до сльозотечі, головних болів, а також боязні світла.

Записатися на прийом

Певні випадки характерні відсутністю видимих позитивних результатів від медикаментозної терапії. Це пов’язано з властивостями стійкості інфекційних захворювань до антибіотиків, а також інших препаратів для боротьби з вірусами і бактеріями.

Найбільшу ступінь небезпеки мають запальні процеси рогівки, найчастіше інфекційного типу.
Це такі процеси, як кератити.
Такі запалення необхідно лікувати в терміновому порядку.

До дистрофічних патології рогівки належать кератомаляція, кератоконус, кератоглобус, ембріотоксон, булезна кератопатія, ерозії, рубці.

Микрокорнія і макрокорнія – хвороби, що змінюють розмір рогової оболонки.

Кератомаляція характеризується «молочним» помутнінням рогівки, яке протягом доби може захопити всі її шари. При цьому рогова оболонка руйнується, що призводить до випадіння внутрішніх структур ока. Всі процеси відбуваються абсолютно безболісно.

Кератоконус – спадкова хвороба, що викликає витончення і дистрофії рогівки (вона замість сферичної стає конічною), що призводить до незворотних спотворень в оптичній системі ока.

Кератоглобус – генетично обумовлене захворювання, при якому спостерігається кулясте випинання всієї рогівки вперед.

Ембріотоксон – помутніння рогової оболонки у вигляді кільця, що нагадує дугу.

Микрокорнія – патологічний стан, при якому діаметр рогівки суттєво (більш ніж на міліметр) зменшується. Для макрокорнії, навпаки, характерно збільшення рогівки (більш ніж на міліметр). Ці дві хвороби можуть призвести до підвищення внутрішньоочного тиску і розвитку глаукоми. Нерідко спостерігається спільне ураження рогівки та кон’юнктиви, що призводить до розвитку кератокон’юнктівіти.

Причини захворювань рогівки:

 

 • генетичні особливості;
 • інфекційні захворювання;
 • побутові і виробничі травми;
 • термічні та хімічні опіки;
 • офтальмологічні операції;
 • екологічні умови;
 • дефіциту вітамінів у раціоні;
 • недолік слізної рідини;
 • утворення злоякісних пухлин;
 • хвороби матері під час вагітності;
 • вікові зміни.
Причини захворювань рогівки лікування рогівки київ вінниця сергиенко

Основні симптоми захворювань рогівки:

 

 • боязнь світла (чутливість до світла);
 • сльозотеча;
 • виділення гною;
 • порушення прозорості роговиці;
 • почервоніння ока, набряк навколо очей;
 • неконтрольовані скорочення очних м’язів;
 • різь, печіння, свербіж, відчуття «піску»;
 • відчуття стороннього тіла в оці;
 • ослаблення зору.
Основні симптоми захворювань рогівки лікування рогівки клініка сергиенко Вінниця київ

Лікування рогівки в Клініці професора Сергієнка

Правильна і своєчасна професійна діагностика – основна запорука повноцінного успішного лікувального процесу порушень зору. У нашій клініці є все необхідне сучасне, ефективне і високоточне обладнання для здійснення детальної діагностики і ретельного обстеження різних видів захворювань на рогівці.

Для таких випадків застосовується процедура крос-лінкінг, під час проведення якого всередині тканин рогівки накопичується достатня кількість атомарного виду кисню. Завдяки цьому товща рогівки стерилізується, інфекції усуваються.

Такий підхід, як крос-лінкінг успішно використовується при дистрофіях рогівки епітельно-ендотеліального характеру – досить рідкісних, проте досить серйозних видів ускладнень в хірургії катаракти. Порушення прозорості та цілісності на поверхневому шарі рогівки, а також її набряк стають наслідками процесу декомпенсації рогівки після випадків операційного втручання. Рівень зору при цьому істотно знижується, з’являється сльозотеча і світлобоязнь, виникають відчутні болі в очах. При цьому пацієнтам необхідно постійно вдаватися до протизапального виду лікування або в окремих випадках – до операції по пересадці рогівки.

За допомогою ущільнення шарів колагену під час крос-лінкінгу, ефективно усуваються набряки рогівки, біль і дискомфорт швидко знижуються в значній мірі або повністю зникають.

Операцію проводять за допомогою лазера

Лазерний промінь робить точні розрізи на роговицях донора і пацієнта, що гарантує відсутність помилок, зводить до мінімуму больові відчуття і тривалість реабілітаційного періоду. Оперативна офтальмологія в основному застосовує фемтосекундний лазер, названий так за свою швидкість (одна фемтосекунда дорівнює 10 в 12 ступені секунд). Він сприяє утворенню мікробульбашок, що складаються з вуглекислого газу і води. Під впливом бульбашок тканина рогівки м’яко роз’єднується і робить розріз, який точно відповідає необхідній формі і розмірам. Кератопластика виконується в амбулаторних умовах із застосуванням загального або місцевого наркозу. Після операції пацієнт повертається додому. Шви знімають через 6-12 місяців після проведення операції. Реабілітація займає близько року. З-за того, що в рогівці відсутні судини, вона швидко піддається патологічних процесів і повільно відновлюється. В 90% випадків після кератопластики вдається повернути прозорість рогівки і істотно поліпшити зір.

За допомогою крос-лінкінгу усувається набряк рогівки за рахунок ущільнення шарів колагенових волокон, поліпшується зір, зникає або значно зменшується дискомфорт і болі.

хірургічне лікування рогівки ока профілактика лікування рогівки сергиенко

Профілактика захворювань рогівки:

 

У зв’язку з тим, що точні причини розвитку захворювання до цих пір не визначені, чітких профілактичних алгоритмів, спрямованих на попередження хвороби не розроблено. Найефективнішим засобом профілактики вважається регулярне відвідування офтальмолога і уважне ставлення до свого організму. На даний момент лише своєчасна діагностика дає вагомі шанси на перемогу над захворюванням. Також рекомендується окрему увагу приділяти іншим офтальмологічним захворюванням. Пацієнти, що страждають проблемами очей, повинні відвідувати фахівця частіше інших.

Приходьте до нас

 • Інноваційна офтальмологія

  Більше 30 років професійної роботи.
  Наукові дослідження і практика сучасного лікування.

 • Лікування офтальмологічних захворювань дітей і дорослих

  Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
  Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
  Психологічна підтримка кожного клієнта

 • Широкий спектр офтальмологічних послуг

  Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
  Кращі хірурги.
  Якісна діагностика

Запишіться до лікаря

вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця