final znak
Сухе око - Клініка професора Сергієнка

Сухе око

Хвороба сухого ока, яка вражає стоні мільйонів людей у світі, є однією з найчастіших причин звернення пацієнтів до офтальмолога. Дана патологія може призвести до значних больових відчуттів, обмеженню в щоденних справах, зниженню активності, проблемах з загальним самопочуттям та навіть до депресивних станів.

Записатись на прийом

Сухе око – захворювання, яке характеризується втратою стабільності слізної плівки, підвищенням осмолярності сльози та супроводжується подразненням очей

Симптоми хвороби сухого ока:

 

 • Сухість та печіння очей, відчуття стороннього тіла, що посилюються протягом дня;
 • Періодичне «затуманення» зору;
 • Виділення з очей (слизові, нитчасті), відсутність «блиску в очах»;
 • Почервоніння кон’юнктиви, видимі розширені судини на білковій оболонці;
 • Посилення перелічених симптомів при сильному вітрові, зменшенні зволоженості повітря, тривалому читанні, роботі за монітором.
Сухе око лікування Клініка професора Сергієнка

Що дозволяє побачити?

 

 • Запалення повік;
 • Стан слізної плівки (водного та ліпідного шарів);
 • Величину слізного меніска;
 • Порівняння ступеня почервоніння очей;
 • Мейбомієві залози, які грають значну роль у функціонування та обміні сльози;
 • Запідозрити наявність інфекційного захворювання під назвою «демодекоз»;
 • Правильно діагностувати та призначити лікування при захворюваннях поверхні ока;
 • Вкрай необхідна точна діагностика, чого саме не вистачає сльозам.
Сухе око лікування Клініка професора Сергієнка

 

Факторами ризику хвороби сухого ока є вік (більше 40 років), стать (жіноча), захворювання сполучної тканини, ендокринної системи (дефіцит андрогенів, естроген-замісній терапії, цукровий діабет), робота з комп’ютером, носіння контактних лінз, певні умови зовнішнього середовища (забруднення повітря, низька вологість), прийом деяких препаратів (антигістамінні, антидепресанти, анксіолітики та ін.), ботуліноетрапії,після перенесених операцій на органі зору.

Нові можливості в діагностиці сухого ока

Для діагностики цієї поширеної патології в Офтальмологічній клініці професора Сергієнка застосовується найновітніша апаратура, а саме Ocular Surface Analyzer (S.B.M. Sistemi, Італія). Даний апарат дозволяє провести комплексну діагностику слізної плівки, її компонентів, стану повік та слизової оболонки ока. 

Сучасні методи лікування сухого ока

Хвороба сухого ока не завжди скарги на незначний дискомфорт, при якому допомагають препарати штучної сльози. У деяких випадках, дане захворювання приносить значне погіршення якості життя та вимагає серйозних втручань, аніж періодичне закрапування крапель. Бувають випадки, коли на ранніх етапах корекція способу життя, гігієна повік та лікування супутніх захворювань допомагають попередити ускладнення більш запущених стадій.

Якщо порушення переважно в ліпідному шарі слізної плівки, а також мейбомієвих залозах, то періодичні прості гігієнічні заходи, такі як теплі компреси, масажі та використання гігієнічних серветок тривалістю 1 місяць, допомагають позбутися симптомів «сухого ока» на тривалий час. Періодичні такі курси гігієнічних процедур можна повторювати. 

Якщо не вистачає водної частини сльози, то може знадобитися більш детальна діагностика і корекція загальних захворювань, гормонального статусу, способу життя, зовнішніх факторів і для полегшення симптомів застосовуються сльозозамінники на постійній основі. 
Якщо у Вас наявні будь-які з перерахованих симптомів і факторів ризику, чи Ви постійно застосовуєте очні краплі ( наприклад, при глаукомі), або ж Вам просто небайдужий стан своїх очей, приходьте до нас на діагностику!

Приходьте до нас

 • Інноваційна офтальмологія

  Більшк 30 років професійної роботи.
  Наукові дослідження і практика сучасного лікування.

 • Лікування офтальмологічних захворювань дітей і дорослих

  Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
  Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
  Психологічна підтримка кожного клієнта

 • Широкий спектр офтальмологічних послуг

  Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
  Кращі хірурги.
  Якісна діагностика

Запишіться до лікаря

вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця