final znak
Дитяча офтальмологія. Своєчасність виявлення патології у дітей

Дитяча офтальмологія

Око – складна оптична система, в якому відбуваються динамічні зміни в процесі росту та розвитку. Тож на етапі росту дитини ще можна встигнути скорегувати зір і досягти гарного результату в лікуванні. Дитяча офтальмологія – надзвичайно важлива. Своєчасність виявлення патології у дітей можна забезпечити тільки на прийомі у дитячого лікаря-офтальмолога.

Записатися на прийом

Самостійно виявити порушення зору батьки можуть тільки у відносно дорослому стані дитини з його поведінки або у розмові з нею. При цьому діти практично не скаржаться на дискомфорт і якість зору. Їм просто немає з чим порівнювати. До моменту дорослішання певний стан оптичної системи ока дитини вже може бути сформований, і тому коригувати його буде складніше, ніж в ранньому дитинстві. А в перші один-три роки життя без спеціального обладнання взагалі неможливо визначити порушення зору.

 

Усунути порушення зору в дитинстві – це значить не лише подарувати дитині радість рости здоровою, але й захистити її від проблем у майбутньому

 

Дитяча офтальмологія в «Клініці професора Сергієнка» проводить діагностику та лікування як найпоширеніших хвороб очей, так і складних рідкісних випадків.
Пацієнти – діти усіх вікових груп: від немовлят, дошкільнят та дітей шкільного віку до підлітків, які переходять у доросле життя.
Весь спектр сучасних методів лікування: від терапевтичного, апаратного лікування, малоінвазивної хірургії до складних і унікальних методів хірургічного лікування.

Чому у дітей знижується зір?

За механізмом формування всі порушення можна розподілити на дві групи:

Оптичні – пов’язані з порушенням рефракції або прозорості рогівки, кришталика, склоподібного тіла ока (короткозорість, астигматизм, далекозорість, катаракта). Також вроджені аномалії цих структур ока.

Сенсорні – пов’язані з порушенням сприйняття світла сітківкою при її захворюваннях. Також порушення передачі імпульсів від ока до мозку і порушення функцій центральної нервової системи.

Дитяча офтальмологія. Своєчасність виявлення патології у дітей

Симптоми порушення зору, які батьки можуть помітити самостійно:

 • дитина почала надмірно нахилятися, щоб щось розгледіти;
 • стала сильно опускати голову при підготовці домашнього завдання;
 • стала закривати очі рукою;
 • напружує очі для фокусування, мружиться;
 • з’явилися скарги на двоїння в очах, головні болі та втому;
 • часто підходить до телевізора на близьку відстань, щоб краще бачити;
 • очі дитини червоні, часто кліпають;
 • дитина періодично починає терти очі.
Дитяча офтальмологія. Своєчасність виявлення патології у дітей

Обов’язково потрібно проводити обстеження в такі періоди життя дитини:

 

детская офтальмология сергиенко киев винница

У цей час встановлюється чітка фіксація предметів двома очима, тому можна визначити такі відхилення як косоокість, астигматизм і короткозорість. Без корекції цих порушень може розвинутися амбліопія одного ока.

 

диагностика детская зрение винница проверкасергиенко

У цей період практично повністю формується зорова система дитини, і важливо розуміти, що всі механізми сприйняття світла в нормі.

 

лечение заболеваний глаз сергиенко

Дитина розвивається, пізнає світ, в цей час може легко виникнути відхилення зору з різних причин.

 

лечение амблиопии амблиопия сергиенко

Настає новий етап підвищеного навантаження на очі дитини в школі. Потрібно знати компенсаторні можливості очей, здатність витримувати великі навантаження. Персональні рекомендації допоможуть уникнути можливих відхилень зору у дитини.

 

лечение глаз сергиенко

Під час навчання в школі дитина повинна обстежитися у клініці щонайменше один раз на рік. Існують чіткі вікові норми, відхилення від яких може призвести до різного роду порушенням зору.

 

У терміновому порядку потрібно приходити на обстеження очей дитини у випадку, якщо виявили у поведінці будь-яку з наведених вище ознак. Потрібно якомога раніше звернутися до дитячого офтальмолога, попередньо записавшись на прийом, оскільки ці ознаки можуть бути симптомами порушення зору.

Дитяча офтальмологія – основні патології зору

Короткозорість (міопія)

Короткозорість (міопія) – це патологічний стан зору дитини, коли на далекій відстані дитина бачить нечітко, предмети розпливаються, і чим далі вони знаходяться, тим гірше вони помітні. Поблизу, в зоні досяжності руки, дитина бачить значно краще, тому цей стан і називається короткозорістю.

Косоокість

Косоокість – це стан, при якому одне з очей відхиляється при погляді прямо. Косоокість може бути вродженим або набутим; постійним або періодичним. Форми, ступінь і причини косоокості можуть бути різними. Тому для кожної дитини, враховуючи індивідуальну особливість наявності косоокості, потрібно підбирати свій комплекс терапевтичних заходів, а в особливих випадках – і хірургічне втручання.

Амбліопія

Амбліопія (ледаче око) – це різні форми зниження гостроти зору, пов’язані з функціональними розладами зору дитини. Обидва ока при цьому бачать неоднаково, порушується нормальний бінокулярний зір.  Як наслідок, мозок намагається «вимкнути» одне око, придушити роботу очей.  Найчастіша причина амбліопії – косоокість.

Астигматизм

Астигматизм – це явище, при якому, внаслідок вродженого викривлення рогівки, промені світла фокусуються не в одній точці сітківки, як має бути, а в декількох. З цієї причини зображення може сприйматися розмитим, двоїтися. Чим більш виражене викривлення рогівки, тим сильніші прояви такого спотворення. У дітей астигматизм може компенсуватися дією циліарних м’язів очей, тому у таких дітей більш виявлена схильність до спазму акомодації.

Приходьте до нас

 • Інноваційна офтальмологія

  Більше 30 років професійної роботи.
  Наукові дослідження і практика сучасного лікування.

 • Лікування офтальмологічних захворювань дітей і дорослих.

  Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
  Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
  Психологічна підтримка кожного клієнта.

 • Широкий спектр офтальмологічних послуг.

  Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
  Кращі хірурги.
  Якісна діагностика.

Запишіться до лікаря

вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця