Лікування рогівки вимагає точної діагностики та оперативності. Рогівка – частина зовнішньої оболонки ока, яка має сферичну форму та прозора. Через рогівку світло проникає в око.
В залежності від ступеня прозорості рогівки, а також від її інших конфігурацій, зображення сприймається з різною чіткістю. Порушення цілісності та прозорості рогівки стають причинами зниження різкості зору, в окремих випадках викликають сльозотечу, головний біль, світлобоязнь.
До дистрофічних патологій рогівки відносять кератомаляцію, кератоконус, кератоглобус, ембріотоксон, булезну кератопатію, ерозії, рубці.
Микрокорнія і макрокорнія – хвороби, що змінюють розмір рогової оболонки.
Кератомаляція характеризується «молочним» помутнінням рогівки, яке протягом доби може захопити всі її шари. При цьому рогова оболонка руйнується, що призводить до випадіння внутрішніх структур ока. Всі процеси відбуваються абсолютно безболісно.
Кератоконус – спадкова хвороба, що викликає витончення і дистрофію рогівки (вона замість сферичної стає конічною), що призводить до незворотних спотворень в оптичній системі ока.
Кератоглобус – генетично обумовлене захворювання, при якому спостерігається кулясте випинання всієї рогівки вперед.
Ембріотоксон – помутніння рогової оболонки у вигляді кільця, що нагадує дугу.
Микрокорнія – патологічний стан, при якому діаметр рогівки суттєво (більш ніж на міліметр) зменшується. Для макрокорнії, навпаки, характерно збільшення рогівки (більш ніж на міліметр). Ці дві хвороби можуть призвести до підвищення внутрішньоочного тиску і розвитку глаукоми. Нерідко спостерігається спільне ураження рогівки та кон’юнктиви, що призводить до розвитку кератокон’юнктівіту.
Правильна і своєчасна професійна діагностика – основна запорука повноцінного успішного лікувального процесу порушень зору. У нашій клініці є все необхідне сучасне, ефективне та високоточне обладнання для здійснення детальної діагностики та ретельного обстеження різних видів захворювань на рогівці.
Для таких випадків застосовується процедура крос-лінкінг, під час проведення якого всередині тканин рогівки накопичується достатня кількість атомарного виду кисню. Завдяки цьому товща рогівки стерилізується, інфекції усуваються.
Такий підхід, як крос-лінкінг успішно використовується при дистрофіях рогівки епітельно-ендотеліального характеру – досить рідкісних, проте досить серйозних видів ускладнень в хірургії катаракти. Порушення прозорості та цілісності на поверхневому шарі рогівки, а також її набряк стають наслідками процесу декомпенсації рогівки після випадків операційного втручання. Рівень зору при цьому істотно знижується, з’являється сльозотеча та світлобоязнь, виникають відчутні болі в очах. При цьому пацієнтам необхідно постійно вдаватися до протизапального виду лікування або в окремих випадках – до операції по пересадці рогівки.
За допомогою ущільнення шарів колагену під час крос-лінкінгу, ефективно усуваються набряки рогівки, біль і дискомфорт швидко знижуються або повністю зникають.
Лазерний промінь робить точні розрізи на роговицях донора і пацієнта, що гарантує відсутність помилок, зводить до мінімуму больові відчуття і тривалість реабілітаційного періоду. Оперативна офтальмологія в основному застосовує фемтосекундний лазер, названий так за свою швидкість (одна фемтосекунда дорівнює 10 в 12 ступені секунд). Він сприяє утворенню мікробульбашок, що складаються з вуглекислого газу і води. Під впливом бульбашок тканина рогівки м’яко роз’єднується і робить розріз, який точно відповідає необхідній формі та розмірам. Кератопластика виконується в амбулаторних умовах із застосуванням загального або місцевого наркозу. Після операції пацієнт повертається додому. Шви знімають через 6-12 місяців після проведення операції. Реабілітація після лікування рогівки займає близько року. Через те, що в рогівці відсутні судини, вона швидко піддається патологічним процесам і повільно відновлюється. В 90% випадків після кератопластики вдається повернути прозорість рогівки та істотно поліпшити зір.
У зв’язку з тим, що точні причини розвитку захворювання досі не визначені, чіткі профілактичні алгоритми, спрямовані на запобігання хвороби не розроблені. Найефективнішим засобом профілактики вважається регулярне відвідування офтальмолога та уважне ставлення до свого організму. Зараз лише своєчасна діагностика дає вагомі шанси перемогти захворювання та зробити лікування рогівки ефективним. Також рекомендується окрему увагу приділяти профілактиці та лікуванню інших офтальмологічних захворювань. Пацієнти, що страждають проблемами очей, повинні відвідувати фахівця частіше інших.
Більше 30 років професійної роботи.
Наукові дослідження і практика сучасного лікування.
Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
Психологічна підтримка кожного клієнта.
Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
Кращі хірурги.
Якісна діагностика.
вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця