Лікування катаракти – один із найактуальніших офтальмологічних запитів. Катаракта (грец. – катарактес – «водоспад») асоціюється з ефектом бачення, як через матове скло, що закриває зіницю. Катарактою називають помутніння кришталика ока. Катаракта зустрічається в будь-якому віці. Катаракта буває: вроджена, травматична, ускладнена, променева, може бути викликана загальними захворюваннями організму. Але найчастіше зустрічається вікова катаракта, яка розвивається у людей після 50 років. Початкову стадію катаракти самостійно важко помітити. З часом катаракта створює вплив на якість та гостроту зору: виникають проблеми під час роботи на близькій відстані (читання, робота за комп’ютером). Відчувається дискомфорт у виконанні повсякденних справ: погіршення зору в сутінки, відчуття постійного туману перед очима, загальне зниження зору. Усе це негативно впливає на якість життя людини.
Катаракта молодшає, раніше вона «дозрівала» до 70 років, зараз же багато випадків і серед сорокарічних. До 2050 року вчені прогнозують збільшення випадків захворювання на катаракту у два рази. Серед людей в похилому віці катаракта зустрічається найчастіше. Кришталик, що знаходиться в оці людини, виконує роль «природної лінзи», здатної заломлювати та пропускати промені світла. Знаходиться кришталик в центрі очного яблука між склоподібним тілом і райдужкою. Коли людина молода, її кришталик має прозору структуру, він відрізняється підвищеною еластичністю, здатний змінювати форму, наводити фокус за лічені секунди. Завдяки цьому людина може бачити однаково добре – як далеко, так і поблизу.
При настанні катаракти відбувається повне або часткове помутніння кришталика, в результаті цього тільки мала кількість сонячних променів здатна потрапляти в око. Це призводить до зниження зору, при цьому людина бачить розмито та нечітко. З часом може спостерігатися прогресування захворювання: збільшення області помутніння та відповідно – зниження зору. Якщо лікування при катаракті не буде проведено вчасно, це може призвести до повної сліпоти.
Основна скарга пацієнтів з катарактою – погіршення зору на будь-якій відстані. Якщо запитати у пацієнта “як Ви бачите?”, він відповість: “розмито, як через матове скло”. Єдиним методом лікування катаракти є хірургічне втручання. Цей метод називають “перлиною” хірургії.
Сучасна хірургія катаракти нині представлена ультразвуковою факоемульсифікацією з імплантацією інтраокулярної лінзи (ІОЛ). Цей метод є «золотим стандартом» хірургії у всьому світі. Він передбачає руйнування і видалення кришталика за допомогою ультразвуку через малий розріз, що самогерметизується.
Показаннями до видалення кришталика є також рефракційні порушення зору: міопія, гіперметропія, астигматизм. Всі операції факоемульсифікації з імплантацією ІОЛ виконуються амбулаторно (за принципом «хірургія одного дня»), з подальшим післяопераційним оглядом на наступний день. Обов’язковою є присутність анестезіолога в операційній. У нашій клініці вибором методу анестезії є інстиляційна (крапельна) і субтенонова анестезія.
Перед операцією пацієнт проходить комплексне офтальмологічне обстеження на сучасному обладнанні. Для проведення точних розрахунків використовується кілька методик, у тому числі ІОЛ-майстер і Verion-система, яка призначена для розрахунку сили та положення інтраокулярної лінзи (ІОЛ) і планування етапів операції при хірургії катаракти. Під час операції хірург використовує одноразові матеріали та різні типи сучасних високоякісних інтраокулярних лінз, в т.ч. мультифокальні та торичні, для корекції астигматизму.
Хірургія катаракти є безшовною завдяки розрізам, які самогерметизуються та не вимагають накладення швів. Ефективність лікування будь-якого оперативного втручання, в тому числі й катаракти, залежить від виконання пацієнтом призначених рекомендацій.
Навігаційно-діагностичний комплекс Verion ® – це пристрій, який виконує ряд завдань, забезпечуючи в кінцевому підсумку, ідеально правильне розташування інтраокулярної лінзи безпосередньо в оці пацієнта.
Пристрій складається з діагностичного і хірургічного модуля, пов’язаних між собою цифровим каналом передачі даних.
Фіксація зображення на очах пацієнта з високою роздільною здатністю.
Verion ® допомагає хірургу планувати хірургічні операції, відбувається розрахунок і розставляння цифрових міток на цифровому зображенні очей пацієнта. На цьому етапі відбувається експорт контрольного зображення і всіх даних передопераційних вимірювань в операційну, в спеціальний модуль з цифровим маркером.
Інтраопераційний. Verion використовує цифровий маркер, пов’язаний з мікроскопом, для одночасного відображення всіх даних. Це дозволяє хірургу з ювелірною точністю провести всі необхідні маніпуляції в оці. Всі подробиці хірургічного плану і самої операції фіксуються апаратом Verion для виключення будь-якого відхилення від наміченого індивідуального плану операції. Таким чином, досягається ідеально правильне розташування лінзи в оці, і відповідно – максимально висока гострота зору для кожного пацієнта.
Більше 30 років професійної роботи.
Наукові дослідження і практика сучасного лікування.
Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
Психологічна підтримка кожного клієнта.
Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
Кращі хірурги.
Якісна діагностика.
вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця