Глаукома – це прогресуюче захворювання, яке характеризується поступовим «відмиранням» зорового нерва і зниженням світлочутливості сітківки. При підвищеному внутрішньоочному тиску зв’язок між оком і мозком поступово, але незворотно порушується. Втрачається поле зору, а з часом, і гострота зору. При цьому людина не відчуває будь-якого болю або дискомфорту. Відбуваються незворотні зміни, і можуть поступово привести до повної втрати зору, тому так важливо вчасно почати лікування глаукоми. Слід зазначити, що при глаукомі буває і раптова втрата зору з больовим синдромом. Це відбувається при різкому підвищенні внутрішньоочного тиску у разі закритокутової глаукоми.
Лікування глаукоми проводилося ще за Гіппократа, в 400 році до нашої ери. Але сучасні уявлення про таке захворювання очей виникли лише в середині 19 століття.
З’явитися дане захворювання очей може в будь-якому віці, але найчастіше це трапляється у людей похилого віку. Класифікація глаукоми досить широка.
Майже 90% всіх випадків хвороби – це саме відкритокутова форма глаукоми. При такій формі захворювання доступ по дренажним природним системам є відкритим, але порушуються їх функції. В результаті відбувається підвищення тиску всередині ока. У більшості випадків така форма захворювання протікає без будь-яких симптомів, захворювання є майже непомітним. Відбувається це через поступове звуження поля зору, при цьому деякі люди помічають абсолютно випадково, що у них може не бачити одне око. У деяких випадках бувають помітні райдужні кола, якщо людина різко дивиться на яскраве світло.
При закритокутовій формі глаукоми накопичення наявної всередині рідини відбувається в результаті того, що не маєте доступу до дренажної природної очної системи – кут передової камери перекривається райдужкою. Це призводить до збільшення тиску, в результаті відбувається гостра форма глаукоми, що супроводжується такими симптомами:
Які фактори впливають на виникнення глаукоми:
Глаукома протікає безсимптомно на ранніх стадіях. Пацієнт може відзначати деяке напруження в очниці, надбрів’ї або відповідній половині голови. Більшість людей не звертають уваги на ці симптоми або пов’язують з іншим захворюванням (мігрень, нервове напруження та ін.). Більш яскрава симптоматика характерна для закритокутової глаукоми, але вона зустрічається набагато рідше. Це різкі болі в очному яблуці та відповідній половині голови, затуманення зору, райдужні кола навколо джерел світла.
Ми рекомендуємо всім людям до 35 років, які не мають інших факторів ризику, вимірювати внутрішньоочний тиск 1 раз на 4 роки або 1 раз на рік, якщо є хоча б один з факторів ризику. Особам від 40 до 60 років – 1 раз на 2 роки, якщо фактори ризику відсутні, 1 раз на рік, якщо є хоча б 1 фактор ризику. Людям старшим 60 років – обов’язковий контроль внутрішньоочного тиску 1 раз в рік. При виявленні підвищеного внутрішньоочного тиску пацієнти проходять повне офтальмологічне обстеження, яке включає:
Після повноцінного обстеження лікар підбирає персональну схему лікування кожному пацієнту, яка відповідає особливостям його організму. Нині існує три основних напрямки лікування глаукоми: медикаментозне, лазерне та хірургічне. Всі вони з успіхом застосовуються фахівцями клінікі професора Сергієнка.
У нашій клініці прийом ведуть тільки висококваліфіковані фахівці, що мають великий досвід проведення всіх видів сучасних діагностичних процедур.
Сучасне обладнання в нашій клініці дозволяє аналізувати стан зорової системи з високою точністю. У разі виявлення будь-яких відхилень у роботі очей це вкрай важливо для постановки правильного діагнозу та вибору ефективної методики лікування.
Всі дослідження проводять в найкоротші терміни.
Більше 30 років професійної роботи.
Наукові дослідження і практика сучасного лікування.
Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
Психологічна підтримка кожного клієнта.
Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
Кращі хірурги.
Якісна діагностика.
вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця