Короткозорість (міопія) – дефект зору, при якому зображення формується перед сітківкою. В результаті цього зблизька людина бачить добре, а здалеку дуже погано.
Серед дітей шкільного віку – це одне з найпоширеніших захворювань зору.
Головна загроза короткозорості – в її швидкому прогресуванні. Починається захворювання, як правило, з незначного зниження гостроти зору. Ви перестаєте добре бачити предмети, що знаходяться на далекій відстані.
Причиною короткозорості є спотворення транслювання зображення на сітківку ока (зображення проєктується не на неї, а перед нею). Короткозорість може бути вродженою чи набутою. Набута короткозорість часто розвивається на тлі порушень кровообігу, звуження судин, склерозу кришталика та ослаблення очних м’язів. Найбільш небезпечним ускладненням міопії є відшарування сітківки, яке може привести до повної сліпоти.
Вроджена короткозорість найчастіше виявляється в однорічних дітей.
Набута короткозорість у дітей виникає і прогресує в дошкільному або шкільному віці.
Запізніле виявлення вродженої короткозорості та зволікання з оптимальною оптичною корекцією (окуляри, контактні лінзи) можуть вже до першого року життя викликати у дитини такі захворювання, як рефракційна амбліопія та косоокість. Щоб впоратися з такими проблемами, потрібно набагато більше зусиль і часу.
Лікарі клініки професора Сергієнка розробили програми ефективного терапевтичного лікування короткозорості у дітей, які дозволяють у 85% випадків стабілізувати короткозорість дитини, в інших випадках – значно уповільнити темпи її прогресування і домогтися стійкого позитивного результату.
Програму лікування короткозорості у дітей наші фахівці розробляють після всебічного обстеження дитини з короткозорістю, яке дозволяє виявити причини та механізм прогресування хвороби, наявність можливих ускладнень – дистрофічних змін на очному дні та сітківці. У програму лікування дитячої короткозорості включаємо різні процедури фізичного, оптичного і медикаментозного впливу. Режим і поєднання завжди визначаємо індивідуально. Досягнення світової дитячої офтальмології довели ефективність малих доз препаратів, що розслаблюють напруження внутрішньоочних м’язів. Ці препарати призначаються також індивідуально, концентрацію та дозу препарату підбирають з урахуванням особливостей пацієнта.
У ряді випадків комплекс лікувальних заходів проводиться способом призначення так званих «нічних» лінз.
Лікування обов’язково проходить під контролем енцефалограми, що дозволяє уникнути можливих ускладнень і, в разі необхідності, скасувати окремі заходи. Маємо константувати, такої практики немає в районних поліклініках, чи в кабінеті збереження зору. Тому до клініки професора Сергієнка неодноразово звертаються пацієнти, які в результаті попереднього некваліфікованого лікування отримали ускладнення, пов’язані з лабільністю нервової системи.
Перш за все, лікування короткозорості у дітей спрямоване не на ліквідацію або зменшення ступеня міопії, а на зупинку або уповільнення її подальшого прогресування і профілактику її ускладнень.
Сприятливим перебігом для дитячої та підліткової короткозорості вважається зниження зору зі швидкістю не більше 0,5 діоптрії в рік. Тоді її лікують консервативними методами. Потрібно носити окуляри або лінзи, давати очам більше відпочинку, робити зорову гімнастику, нормально висипатися і харчуватися, дотримуватися зорової гігієни.
Більше 30 років професійної роботи.
Наукові дослідження і практика сучасного лікування.
Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
Психологічна підтримка кожного клієнта.
Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
Кращі хірурги.
Якісна діагностика.
вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця