Око – складна оптична система, в якому відбуваються динамічні зміни в процесі росту та розвитку. Тож на етапі росту дитини ще можна встигнути скорегувати зір і досягти гарного результату в лікуванні. Дитяча офтальмологія – надзвичайно важлива. Своєчасність виявлення патології у дітей можна забезпечити тільки на прийомі у дитячого лікаря-офтальмолога.
Самостійно виявити порушення зору батьки можуть тільки у відносно дорослому стані дитини з його поведінки або у розмові з нею. При цьому діти практично не скаржаться на дискомфорт і якість зору. Їм просто немає з чим порівнювати. До моменту дорослішання певний стан оптичної системи ока дитини вже може бути сформований, і тому коригувати його буде складніше, ніж в ранньому дитинстві. А в перші один-три роки життя без спеціального обладнання взагалі неможливо визначити порушення зору.
За механізмом формування всі порушення можна розподілити на дві групи:
Оптичні – пов’язані з порушенням рефракції або прозорості рогівки, кришталика, склоподібного тіла ока (короткозорість, астигматизм, далекозорість, катаракта). Також вроджені аномалії цих структур ока.
Сенсорні – пов’язані з порушенням сприйняття світла сітківкою при її захворюваннях. Також порушення передачі імпульсів від ока до мозку і порушення функцій центральної нервової системи.
У цей час встановлюється чітка фіксація предметів двома очима, тому можна визначити такі відхилення як косоокість, астигматизм і короткозорість. Без корекції цих порушень може розвинутися амбліопія одного ока.
У цей період практично повністю формується зорова система дитини, і важливо розуміти, що всі механізми сприйняття світла в нормі.
Дитина розвивається, пізнає світ, в цей час може легко виникнути відхилення зору з різних причин.
Настає новий етап підвищеного навантаження на очі дитини в школі. Потрібно знати компенсаторні можливості очей, здатність витримувати великі навантаження. Персональні рекомендації допоможуть уникнути можливих відхилень зору у дитини.
Під час навчання в школі дитина повинна обстежитися у клініці щонайменше один раз на рік. Існують чіткі вікові норми, відхилення від яких може призвести до різного роду порушенням зору.
У терміновому порядку потрібно приходити на обстеження очей дитини у випадку, якщо виявили у поведінці будь-яку з наведених вище ознак. Потрібно якомога раніше звернутися до дитячого офтальмолога, попередньо записавшись на прийом, оскільки ці ознаки можуть бути симптомами порушення зору.
Короткозорість (міопія)
Короткозорість (міопія) – це патологічний стан зору дитини, коли на далекій відстані дитина бачить нечітко, предмети розпливаються, і чим далі вони знаходяться, тим гірше вони помітні. Поблизу, в зоні досяжності руки, дитина бачить значно краще, тому цей стан і називається короткозорістю.
Косоокість
Косоокість – це стан, при якому одне з очей відхиляється при погляді прямо. Косоокість може бути вродженим або набутим; постійним або періодичним. Форми, ступінь і причини косоокості можуть бути різними. Тому для кожної дитини, враховуючи індивідуальну особливість наявності косоокості, потрібно підбирати свій комплекс терапевтичних заходів, а в особливих випадках – і хірургічне втручання.
Амбліопія
Амбліопія (ледаче око) – це різні форми зниження гостроти зору, пов’язані з функціональними розладами зору дитини. Обидва ока при цьому бачать неоднаково, порушується нормальний бінокулярний зір. Як наслідок, мозок намагається «вимкнути» одне око, придушити роботу очей. Найчастіша причина амбліопії – косоокість.
Астигматизм
Астигматизм – це явище, при якому, внаслідок вродженого викривлення рогівки, промені світла фокусуються не в одній точці сітківки, як має бути, а в декількох. З цієї причини зображення може сприйматися розмитим, двоїтися. Чим більш виражене викривлення рогівки, тим сильніші прояви такого спотворення. У дітей астигматизм може компенсуватися дією циліарних м’язів очей, тому у таких дітей більш виявлена схильність до спазму акомодації.
Більше 30 років професійної роботи.
Наукові дослідження і практика сучасного лікування.
Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
Психологічна підтримка кожного клієнта.
Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
Кращі хірурги.
Якісна діагностика.
вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця