Вітреоретинальна хірургія – це спеціальна техніка операцій на сітківці та склоподібному тілі ока, яка дозволяє виконувати операції через три проколи в склері.
При цьому за ходом маніпуляцій хірург спостерігає через зіниці, візуалізуючи та збільшуючи зображення за допомогою системи оптичних лінз і дзеркал.
За допомогою вітреоретинальних втручань офтальмологи відновлюють прозорість середовищ ока при крововиливах, помутніннях склоподібного тіла різної природи. А також здійснюють необхідні маніпуляції на сітківці, звільняючи її поверхню від мембран, обробляють сітківку лазером, вводять барвники та лікарські речовини.
Оперативному лікуванню відшарування сітківки вже понад сто років і за цей час змінилося кілька основних хірургічних методик.
До 21 століття найчастіше виконувались операції екстрасклерального пломбування. При цьому виді операції хірурги не проникають в середину ока, а всі маніпуляції виконують на зовнішній оболонці ока, склері.
При екстрасклеральному пломбуванні на поверхню ока нашивається пломба із синтетичного або природного матеріалу. Пломба підшивається у зоні проєкції розриву сітківки. Форма самої пломби деформує поверхню ока, а утворений таким чином всередині тиск закриває розрив сітківки.
Така техніка дозволяє досягати успіху більш ніж у 85% відшарування сітківки.
Нині пломбування застосовують в обмежених випадках. Серед пацієнтів, яким воно показане, найчастіше опиняються молоді люди та діти з нижніми відшаруваннями та дірчастими розривами сітківки.
За необхідності екстрасклеральне пломбування можна комбінувати з ендовітреальними методиками.
Пломбування та вітректомія мають схожий відсоток успіху при первинних операціях. Пломбування найчастіше застосовують на очах зі своїм кришталиком, а вітректомію – на очах зі штучним кришталиком.
– Вітреоретинальна хірургія або простіше, хірургія сітківки через підхід з боку склоподібного тіла, захопила мою уяву понад 30 років тому, – розповідає доктор медичних наук, професор Андрій Миколайович Сергієнко. – На той час медики були безпорадні, коли бачили плівки у склоподібному тілі, які сковували та деформували сітківку. На початковому етапі ми не мали ні знань, ні технологій для перемоги над серйозними захворюваннями сітківки – таких як відшарування сітківки внаслідок травм, чи діабетичної ретинопатії. Але поступово розширювалася можливість хірургічних технологій, накопичувалися знання та досвід. І зараз такі операції проводяться амбулаторно, пацієнт не виривається надовго зі звичного сімейного кола. Зір після операції покращується вже наступного дня після операції.
Тактика втручання при вітреоретинальній хірургії обирається індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням причин, площі та тривалості проблем із зором, а також наявності супутніх захворювань. Такі операції ви можете зробити у нашій клініці якісно та швидко за допомогою сучасних технологій.
Більше 30 років професійної роботи.
Наукові дослідження і практика сучасного лікування.
Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
Психологічна підтримка кожного клієнта.
Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
Кращі хірурги.
Якісна діагностика.
вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця