final znak

В ім’я Великої Людини: у Кам’янці-Подільському відбулася офтальмологічна науково-практична конференція, присвячена пам’яті академіка Миколи Марковича Сергієнка

В ім’я Великої Людини: у Кам’янці-Подільському відбулася офтальмологічна науково-практична конференція, присвячена пам’яті академіка Миколи Марковича Сергієнка 

29-30 червня конференцію «Поділля Ретина 2024» відвідали понад 600 учасників і учасниць. Вперше захід відбувся у власне українському форматі і представив потужний досвід як старшого, так і молодшого поколінь у виробленні рішень з надання офтальмологічної допомоги пацієнтам, що отримали бойові травми в умовах воєнного стану. Крім того захід унікально поєднав навчальну й наукову частини з практичними майстер класами й цікавою олімпіадою.

«Ми не вперше проводимо профільну конференцію такого рівня. Проте раніше залучали ще й міжнародний досвід, а цього разу зосередилися на українському професійному середовищі. І це дуже цінно, – розповідає доктор медичних наук, професор, офтальмолог вищої категорії Андрій Миколайович Сергієнко. –  Нам вдалося організувати ефективну дискусію щодо нових викликів в офтальмології внаслідок надвисокої кількості воєнних травм. Також ми обмінювалися актуальними доробками в режимі реального часу, виробляли спільні погляди в питаннях лікування сітківки й зорового нерва, спонукали до розвитку молодше покоління офтальмологів. Ідеологія ж заходу – дуже почесна: посвята видатному українському офтальмологу, винахідникові кришталика, докторові медичних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України, моєму батькові Миколі Марковичу Сергієнку».

Професійна філософія Миколи Марковича Сергієнка була напрочуд простою і дієвою: завжди досліджувати питання якомога глибше і не боятися висловлювати власну думку. Це шлях до творення нового. Розробник професійних моделей інтраокулярних лінз, оригінальної технології в галузі рефракційної хірургії, першого у світі аберометра – винаходи й досягнення академіка Сергієнка жваво обговорюються, використовуються і не втрачають актуальності з року в рік. А ще в пам’яті колег і учнів – творча вдача Великої Людини, відданість науці й прогресивним життєвим ідеалам. Тож понад годину під час конференції тривала почесна сесія пам’яті Миколи Марковича Сергієнка, а його позачасові доробки були наскрізною темою дискусій протягом обох днів.

Загалом же науково-практична конференція представила понад 80 доповідей від 45-ти експертів та експерток зі сфери офтальмології практично з усіх регіонів України: Києва, Харкова, Вінниці, Дніпра, Одеси, Чернівців, Івано-Франківська, Львова, Запоріжжя. Вагомий інтерес викликали питання вітреоретинальної хірургії, офтальмогенетики, нейроофтальмології, діагностики та лікування рідкісних захворювань сітківки та зорового нерва, лікування відшарування сітківки, діабетичної ретинопатії. Окрема пильна увага – досвіду перших двох років війні в бойовій  травмі ока.

«Цікаво, що конференція відбулася на одному подиху. Командний дух відчувався не лише з боку нас, організаторів, але й у залі, де всі на певний час стали єдиним цілим, – ділиться директорка МЦ «Офтальмологічна клініка професора Сергієнка» Ольга Морозова. – Пишаємося, що вдалося зібрати таку чисельну спільноту однодумців, людей науки й практики, людей, відданих ученню Миколи Марковича Сергієнка, тих, хто працює над собою, розвивається, щвидко й дуже професійно реагує на виклики воєнного часу. Вдалося об’єднати як світил української офтальмології та офтальмохірургії, так і молоде покоління фахівців, і їхні спільно вироблені рішення дадуть новий поштовх розвитку галузі».

 

Науково-практична конференція презентувала ще й об’ємну виставку новинок фармацевтичних компаній та виробників новітнього офтальмологічного медичного обладнання. А всі, хто не зміг приєднатися до заходу, спостерігали за його перебігом на стримінговій платформі завдяки живій трансляції.

Окрім вироблення спільних поглядів і професійної думки на лікування сітківки, зорового нерва, інтраокулярну корекцію, конференція у Кам’янці-Подільському виконала й інші важливі завдання, зокрема під час майстеркласу з первинної хірургічної обробки ран в офтальмології. Замість запланованих 30-ти осіб у практичній частині взяли участь 90! А це безпрецедентна можливість не лише підтвердити лікарський статус і отримати бали за безперервний професійний розвиток, але й інвестувати у власний світогляд і зростання. Ще одна інновація заходу – фахова олімпіада для учасників, своєрідне внутрішнє змагання з призовими першими трьома місцями!

 «При добрій порції навчання має бути мить для розслаблення й відпочинку. Тож ми принципово обрали стародавній Кам’янець-Подільський, щоб зустрітися в професійному колі і водночас отримати натхнення в середовищі культури й історії, – підсумовує Андрій Миколайович Сергієнко. – Воєнний час струсонув українську офтальмологію, додав чимало складних випадків із потребою швидко й точно робити дії в польових умовах. Разом із тим маємо з українськими колегами колосальний досвід з офтальмології, фундаментом якого є напрацювання академіка Миколи Марковича Сергієнка, а сильною перевагою – розвиток європейських стандартів діагностики й лікування. Нам вдалося обмінятися професійними досягненнями й емоціями. Це дає відчуття рівноваги й стійкої віри в українську офтальмологію. Адже, як казав батько, «неважливо, чи ти професор, учений чи звичайний лікар, ти насамперед людина, яка допомагає іншій людині бачити».

Усі фото за посиланням (http://surl.li/zubapa)