final znak

Літаючі мушки – це частинки зміненого СТ, які плавають перед центральною областю сітківки. Найчастіше вони є наслідком вікових змін СТ. Після четвертої декади життя СТ починає втрачати гіалуронову кислоту і його структура стає більш грубоволокнистой. У деяких випадках СТ може відшаровуватися від сітківки. Тоді людина внезапано зауважує напівпрозорий літаючий об’єкт хаотично рухається всередині ока.

мушки перед глазами лечение

При прогресуванні Зост і наявності дегенеративних змін, витончень сітківки може виникати відшарування сітківки. Коли відшаровується СТ тягне за змінену сітківку виникає феномен «спалахів», «блискавок», що виникають при русі очей. Якщо мушки є дратівливим людини, але безпечним симптомом, то блискавки є серйозним передвісником небезпечних порушень. При виникненні блискавок або наявності комбінацій мушки + блискавки, слід звернутися до лікаря для огляду очного дна.

мушки перед глазами лечение

Поява літаючих мушок набагато частіше виникає у пацієнтів з короткозорості, оскільки при міопії відшарування СТ відбувається в більш ранньому віці і частіше. Літаючі мушки також можуть бути наслідком запальних захворювань ока і травм внаслідок випоту вмісту судин або крововиливів. Літаючі мушки можуть бути також симптомом подразнення мозкових оболонок при відсутності змін в СТ, але наявності суб’єктивних скарг на літаючі мушки пацієнта необхідно обстежити у суміжних фахівців.

При наявності плаваючих змінити в СТ і вибору методу боротьби з ними важливо психологічне ставлення пацієнта до них. Більшість людей абсолютно спокійно звикають до літаючим мушкам і ставляться до них як до нормальних вікових змін. У рідкісних випадках літаючі мушки сильно дратують людини, виводять його з себе і заважають виконувати звичну роботу. Тоді люди вимагають, щоб їх негайно видалили будь-якими способами. Сучасна медицина дозволяє ефективно та малоінвазивної позбавлятися від літаючих мушок з використанням лазерних або хірургічних методів. Лазерний метод видалення мушок, або лазерний вітреоліз, – це відносно новий прогресивний метод впливу на СТ. За допомогою спрямованої ударної хвилі розбиваються ущільнені ділянки СТ. Даний метод вимагає наявність спеціальних лазерів і спецільно навченого персоналу.

Існують методи фізіотерапевтичного лікування такі як електрофорез або фонофорез, застосування, яких вимагає консультації профільного спеціаліста.

Позбутися від мушок дозволяє хірургічне видалення частини СТ, задня кор-вітректомія. Такі операції проводяться амбулаторно тонкими інструментами через точкові проколи в оці.

Поради фахівця

При виникненні літаючих мушок не прагнете позбутися від них негайно. У більшості випадків симптоми проходять через 2-3 тижні внаслідок зсуву ділянок СТ. Чи можна позбутися від мушок консервативними методами? Загальноприйнятим є призначення крапель 3% йодиду калію, як старого доброго засоби лікування багатьох хронічних дегенеративних захворювань ока як розсмоктуючутерапії. Хоча його ефективність до сих пір не підтверджена доказовою медициною. У таких випадках ймовірно лікує доктор Час.

Не раджу проводити курси консервативного лікування уколами під очей, оскільки вони не дозволяють досягати постійної концентрації діючої речовини в СТ.