Лікування сітківки в клініці професора Сергієнко

В офтальмології на сьогоднішній день складніше всього впоратися із захворюваннями пов’язаними з сітківкою ока. Сьогодні в сучасних клініках, які спеціалізуються на лікуванні очей, є різні засоби, що дозволяють активно боротися з такими захворюваннями як: відшарування сітківки, діабетична ретинопатія, макулодистрофія і периферична дегенерація сітківки.

Завдяки правильній і сучасній діагностиці кожен пацієнт може отримати ефективне і сучасне лікування, фахівці клініки забезпечують індивідуальний підхід до кожного клієнта. Клініка професора Сергієнко готова запропонувати всім пацієнтам величезний перелік мікрохірургічного, лазерного та діагностичного обладнання спрямованого на лікування хвороб сітківки. Лікування здійснюється у відповідності з усіма міжнародними стандартами. До сучасних типів лікування можна віднести: хірургічне лікування – вітректомія, екстросклеральне пломбування, інтравітреальні ін’єкції, лазерне лікування.

Лазерне лікування

Лікування сітківки ока за допомогою лазера – це щадна сучасна методика, що дозволяє вилікувати найбільш ніжну очну структуру. Принцип роботи лазера криється в тому, що з використанням розрахованих і дозованих імпульсів світла відбувається надання коагулюючої дії на сітківку. У підсумку утворюється зрощування між оболонкою і сітківкою. Завдяки такій маніпуляції відбувається зміцнення сітківки.

У разі периферичної дегенерації сітківки, відбувається нанесення лазерних коагулянтів в місцях сітківки, де виявлені її потоншення. Після такої процедури зменшується ймовірність відшарування.

Також з використанням лазера лікується і діабетична ретинопатія. Лазер дозволяє блокувати крововиливи, відбувається коагуляція нових судин, розсмоктування ексудатів, знижується киснева недостатність сітківки. За рахунок лікування лазером при такому захворюванні можна зупинити рубцеві і дистрофічні процеси, в центральній зоні сітківки налагоджується кровообіг, стабілізується загальний стан і активізується обмін речовин.

 • Лазерне лікування при цукровому діабеті

  Цукровий діабет – це хронічне ендокринне захворювання, яке характеризується постійним підвищенням рівня глюкози в крові, при цьому порушуються всі обмінні процеси, вуглеводний, білковий і жировий.

  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 2-3 % населення землі має цукровий діабет.

  Кожні 7 секунд у світі реєструється 2 нових випадки цього захворювання і кожні 7 секунд одна людина помирає від його ускладнень. З віком захворюваність цукровим діабетом збільшується і після 65 років досягає 10 – 15 %. Щорічно в світі на діабет першого типу (інсулінозалежний) захворюють 78 тисяч дітей.

   За невтішними прогнозами ВООЗ до 2030 року більш як півмільярда жителів Землі будуть мати цю патологію, а смертність внаслідок діабету займе сьоме місце в структурі загальних причин смертності населення.

  Існує два основних типи діабету:

  • Тип – інсулінозалежний, розвивається внаслідок аутоімунного руйнування виробляючих інсулін В-клітин в острівцях Лангерганса і характерний переважно в дитячому віці, а також у дорослих молодих людей і становить 20% захворюваності діабетом
  • Інсулінонезалежний, розвивається внаслідок зниження секреції інсуліну або резистентністю клітин – цілей до його дії, характерний в дорослому чи похилому віці і складає 80% захворюваності діабетом

  Очні ускладнення цукрового діабету:

  • Інфекційні;
  • Ускладнена діабетична катаракта;
  • Нейротрофічні;
  • Судинні.

  Гостроту проблеми цукрового діабету визначає не лише його значне поширення, а, перш за все, швидкий розвиток ускладнень. Цукровий діабет посідає перше місце серед загальних захворювань, які призводять до втрати зору. Ураження сітківки при цукровому діабеті називається діабетичною ретинопатією (ДРП).

  Існує три стадії ДРП

  1. Непролиферативна стадія характеризується змінами судин сітківки . Вени стають трохи повнокровними, розширеними, звитими, просвіт їх стає нерівномірним. Основною причиною зниження зору на цій стадії процесу є набряк центральної області сітківки. Макула займає в сітківці центральне положення і відповідає за розрізнення дрібних деталей предметів. Набряк макули супроводжується значним погіршенням зору і може призвести до сліпоти.
  2. Препролиферативна стадія характеризується появою м’яких ватоподібних ексудат, інтраретинальних мікросудинних аномалій, периферичних вогнищ ішемії, петлеподібність та звивистість вен
  3. Проліферативна стадія. Поява так званих новоутворених судин, які виникають у різних ділянках сітківки. «Джерелами» зростання новобразованных судин є власні судини сітківки. Але, на відміну від них, новоутворені судини ростуть не в самій тканині сітківки, а виходять на її поверхню і продовжують свій ріст між сітківкою і склоподібним тілом .Ці неповноцінні судини  є способом компенсації різних порушень кровообігу в сітківці, вони не грають ніякої позитивної ролі для кровопостачання сітківки. Поява новоутворених судин є лише самим початком важкого процесу, який у своєму розвитку може привести до сліпоти. Основними причинами різкого і значного зниження зору є масивні крововиливи та/або розвиток відшарування сітківки. Крововиливи можуть виникати навіть при нормальному рівні глюкози крові та артеріального тиску без попередніх фізичних навантажень, тобто без будь-яких видимих причин. Інтенсивність крововиливів може бути різною – від легкого локального, що дає враження плавання темних точок, до відчуття повної темряви

  Діагностика діабетичної ретинопатії

  • офтальмоскопія;
  • біомікроофтальмоскопія;
  • фотографія очного дна;
  • флюоресцентна ангіографія;
  • оптична когерентна томографія.

  Лікування діабетичної ретинопатії

  Ураження сітківки це ускладнення цукрового діабету, тому вкрай важливо лікування основного захворювання – контроль рівнів глюкози у крові, артеріального тиску, функції нирок. Підхід до лікування діабетичної ретинопатії відбувається індивідуально до кожного випадку.

  Лазерне лікування виконується амбулаторно і є найбільш широко застосовуваним методом лікування при препроліферативній та проліферативній діабетичній ретинопатії і макулярному набряку. Також застосування ендовітреальних ін’єкцій сприяє регресу новоутворених судин і макулярного набряку, сприяє поліпшенню якості зору пацієнтів.

  Хірургічне лікування показано при запущеній проліферативної ретинопатії. Суть його полягає у видаленні з порожнини ока згустків крові, склоподібного тіла, фіброваскулярних тяжів, плівок на поверхні сітківки.

Лазерне лікування, проведене своєчасно, дозволяє зупинити процес прогресії діабетичної рітенопатіі, в результаті чого зір залишається на високому рівні. Також лікування лазером використовується і при лікуванні хвороб макулярної області сітківки. Після лікування спостерігається зниження набряку сітківки, обмеження області враження, блокування патологічних судин і багато іншого.

Проводиться подібна процедура в амбулаторному режимі, без будь-якої спеціальної підготовки. Безпосередньо перед здійсненням процедури, пацієнту необхідно якомога більше розширити зіницю, для цих цілей використовуються спеціальні краплі. Завдяки цьому з’являється можливість проведення огляду та здійснення процедури зміцнення навіть в самих важкодоступних і периферичних місцях сітківки. Загальна тривалість процедури становить 10-15 хвилин, але в деяких випадках потрібно кілька етапів для її проведення. Вже наступного дня після процедури можна повернутися до свого звичного способу життя.

Хірургічне лікування

Вітректомія – це видалення склоподібного тіла, яке дозволяє отримати доступ до маніпуляцій на сітківці хірургічним шляхом. Під час видалення склоподібного тіла відбувається і видалення тяжів і мембран які можуть стати причиною відшарування сітківки. Проводитися вітректомія може з різних причин, серед яких:

 • діабетичні зміни на дні ока, що призводять до утворення тяжів і рубців;
 • відшарування сітківки;
 • крововилив у склоподібне дно;
 • формування на поверхні сітківки фіброзної плівки;
 • розрив сітківки в макулярній області;
 • проникаюча травма ока (очного яблука).

У деяких випадках саме хірургічне втручання є єдиним варіантом збереження зору. Вітректомія – це процедура, проведена високотехнологічним шляхом, що вимагає професійного обладнання, високого досвіду хірурга і витратних матеріалів високої якості.

Проведена в сучасних умовах операція являє собою малоінвазивну процедуру, яка проводиться через мікротунелі і може бути виконана в амбулаторних умовах. У нашій клініці проведенням операції займаються провідні фахівці у сфері хірургії сітківки.

Період реабілітації становить від трьох до 14 днів і залежить від захворювання, яке призвело до хірургічного втручання.

Екстраслеральне пломбування – маленький шматок силіконової пломби пришивається до зовнішньої оболонки ока (склери) в області розриву сітківки. В результаті чого на внутрішній поверхні ока утворюється вал вдавлення, який наближає склеру разом з пігментним епітелієм сітківки до відшарованої частини сітківки. У деяких випадках в порожнину склоподібного тіла може бути введений міхур газу, який додатково придавлює сітківки зсередини.

Склеральне пломбування може бути зроблено, як доповнення до інших видів лікування.

 • Вартість лікування сітківки

  Хірургічне лікування заднього відрізка сітківки к.мед.н., професор Сергієнко А.М.

  Послуга

  Ціна, грн.*.

  Мікрохірургія макулярної області

  28 950

  Вітректомія з силіконовою ендотампонадою

  28 950

  Вітректомія з повітряно-газової ендотампонадою

  28 950

  Вітректомія з факоемульсифікацією катаракти, імплантацією гнучкої інтраокулярної лінзи Medicontur

  30 000

  Вітректомія з факоемульсифікацією катаракти, імплантацією гнучкої інтраокулярної лінзи(ІОЛ) Alcon AcrySof (Америка)

  32 000

  Вітректомія з факоемульсифікацією катаракти, імплантацією гнучкої інтраокулярної лінзи (ІОЛ) IQ Alcon(Америка)

  35 000

  Промивання порожнини склоподібного тіла

  8 850

  Введення силіконового масла

  11 550

  Виведення силіконового масла (олії)

  10 750

  Екстрасклеральне пломбування

  9 950

  Ревізія порожнини склоподібного тіла

  12 950

  Повторне видалення силіконового масла

  5 470

  Хірургічне лікування заднього відрізка сітківки к.мед.н. Сергієнко В.В.

  Послуга

  Ціна, грн.*.

  Мікрохірургія макулярної області

  20 300

  Вітректомія з силіконовою ендотампонадою

  20 300

  Вітректомія з повітряно-газової ендотампонадою

  20 300

  Вітректомія з факоемульсифікацією катаракти, імплантацією гнучкої інтраокулярної лінзи(ІОЛ) Alcon AcrySof (Америка)

  24 200

  Вітректомія з факоемульсифікацією катаракти, імплантацією гнучкої інтраокулярної лінзи (ІОЛ) IQ Alcon(Америка)

  27 600

  Промивання порожнини склоподібного тіла

  6 750

  Введення силіконового масла

  10 550

  Виведення силіконового масла (олії)

  7 750

  Екстрасклеральне пломбування

  9 850

  Ревізія порожнини склоподібного тіла

  9 950

  Повторне видалення силіконового масла

  3 470

  • У вартість послуги входить післяопераційний огляд протягом 1 місяця

  Інтравітреальне введення препаратів д.мед.н., професор Сергієнко А.М.

  Послуга

  Ціна, грн.*

  Інтравітреальне введення препаратів (1 ін’єкція) препарату «Айлия»

  12 000

  Інтравітреальне введення препаратів (1 ін’єкція) препарату «Луцентис»

  14 950

  Інтравітреальне введення препаратів лікар офтальмолог першої категорії Сергієнко В.В.

  Послуга

  Ціна, грн.*

  Інтравітреальне введення препаратів (1 ін’єкція) препарату «Айлия»

  7 980

  Інтравітреальне введення препаратів (1 ін’єкція) препарату «Луцентис»

  14 950

  Лазерні методи лікування сітківки лікар Жупанова А. О.

  Послуга

  Ціна за 1 око, грн.

  Панретинальна лазерна коагуляція (1 етап)

  3 100

  Кожен наступний етап (етапність панретинальної лазерної коагуляції діє в межах 6 місяців, а також протягом 1 місяця після втручання надаються 2 безкоштовні консультації)

  1 100

  Обмежувальна лазерна коагуляція

  3 300

  Фокальна лазерна коагуляція

  2 800

  * Ціна вказана за 1 око