Лазерне лікування сітківки

Лазерне лікування очей може бути як самостійним видом офтальмологічної допомоги, так і бути частиною комплексного лікування і передувати мікрохірургічній операції.

Дуже важливо знати, що лазерне лікування очей дозволяє уникнути хірургічного втручання у тому випадку, якщо воно було вчасно проведене.

Лазеркоагуляція передбачає нанесення коагулянтів різного розміру і кількості на поверхню сітківки.

Застосування лазерного лікування:

  • З метою лікування діабетичної ретинопатії. Механізм виникнення і прогресування діабетичної ретинопатії складний і різноманітний. Однією з основних причин розвитку ретинопатії є підвищений рівень цукру в крові. Основний спосіб профілактики діабетичних уражень сітківки – це максимально стабільна компенсація цукрового діабету. Надзвичайно важливо стежити за рівнем артеріального тиску, а також станом нирок та ліпідного обміну, адже саме ці показники і є основними факторами ризику розвитку діабетичної ретинопатії. Не завжди збільшення новоутворених кровоносних судин може провокувати значну зміну і погіршення зору. У хворого на діабет з ранньою проліферативною ретинопатією може навіть не виникати думок про те, які зміни відбуваються у нього на очному дні. Хворим на цукровий діабет необхідно регулярно обстежуватися в офтальмолога протягом усього життя.
  • З метою лікування діабетичного макулярного набряку, використовується фокальна лазеркоагуляція або коагуляція за типом « решітки», спрямована на зменшення проникності кровоносних судин в центральній області сітківки
  • Для профілактики відшарування сітківки або профілактична лазеркоагуляція. Лазерне лікування при периферичних дистрофіях направлене на відмежування ураженої ділянки сітківки та зміцнення її в цілях запобігання подальшого відшарування. Для відмежування небезпечних дистрофій сітківки («решіток» і «слід равлика») використовують лазерну коагуляцію. Щоб їх виявити, необхідно провести ретельний огляд периферії очного дна при максимально розширеній зіниці (в умовах максимального мідріазу).
  • З метою додаткової коагуляції зони розриву після хірургічної операції пов’язаної з відшаруванням сітківки.

Основні переваги лазерного впливу:

  • немає передопераційної підготовки;
  • немає загального наркозу;
  • методика проводиться в амбулаторних умовах;
  • швидке виконання лазерних маніпуляцій;
  • відсутність кровотеч і болю.