Косоокість

Косоокість – це захворювання, що вимагає негайного лікування. Справа в тому, що відсутність симетричного положення очей призводить до глибоких порушень зорової системи, тобто амбліопії.

При дитячій косоокості порушуються функції всіх відділів зорового аналізатора – від периферії до зорових центрів кори головного мозку.

Косоокість може бути не первинним, а наслідком іншого, часом дуже серйозного захворювання органу зору.

Зорова система дитини формується до 4 років і остаточно завершується до 6 років.
Велика помилка тих батьків, які думають і говорять, що косоокість з віком може пройти сама.

Періодичне відхилення ока у дитини віком до 6 місяців цілком допустиме. Вже до 7 місяців оченята встануть рівно. Якщо після 7 місяців це продовжується або косоокість виникла пізніше, то ні про яке самостійне вилікування не може бути мови. Чим раніше буде розпочато лікування, тим менше шансів розвитку різних ускладнень. У дітей молодшого віку своєчасно розпочате лікування більш ефективне, так як їх зорова система знаходиться в постійному розвитку.

У дітей старшого віку потрібно набагато більше часу для поліпшення зорових функцій. На жаль, не завжди вдається домогтися повного одужання.

Комплексне лікування дитячої косоокості включає в себе:

  • консервативну терапію
  • хірургічну допомогу

Консервативне лікування косоокості включає в себе ряд заходів:

  • корекція зору;
  • призначення і носіння окулярів;
  • відновлення бінокулярного зору;
  • лікування амбліопії (при наявності) за допомогою різних методик, залежно від складності захворювання;
  • відновлення «мостів» між очима, дитина вчитися зливати зображення у правому та лівому оці в єдиний зоровий образ;
  • стимуляція функцій різних відділів зорової системи від сітківки та зорового нерва до кори головного мозку, в тому числі за допомогою медикаментозних процедур

В офтальмологічній клініці імені професора Сергієнка може призначатися операційне, хірургічне лікування, проведене на м’язах очей, в особливо складних випадках. За допомогою такої операції відновлюється правильний баланс між очними м’язами, які забезпечують стан і рух очних яблук.

Після операції проводиться консервативне лікування косоокості у дітей, яке спрямоване на повну реабілітацію функцій зору. Дитину вчать оцінювати перспективу, тобто поступово формують стереоскопічний зір.

Так як, при косоокості у дітей часто розвивається амбліопія і знижується зір, а також порушуються зв’язки між очима і інші функції. Це чинить серйозний вплив на формування всієї зорової системи дитини, тому лікування повинно розпочатися якомога швидше.

При всіх випадках косоокості дитина обов’язково повинна бути показана дитячому офтальмологу.
Це дасть можливість вчасно виявити захворювання і почати правильне, комплексне лікування.