Астигматизм

Астигматизм у дітей — це такий оптичний дефект, при якому в оці одночасно формуються відразу два оптичних фокуси і часто ні один з них не знаходиться в потрібному місці. Це пов’язано з тим, що промені по одній осі рогівка переломлює сильніше, ніж по іншій. Розрізняють складний, простий і змішаний астигматизм, в залежності від місця розташування фокусів.

Різна заломлююча сила рогівки, як правило, стан вроджений. В результаті того, що з народження дитини на сітківку потрапляє розфокусоване зображення, то зорові образи сприймаються спотворено. Це призводить до вторинного зниження гостроти зору вже з причини поганої роботи зорових клітин сітківки і розвитку амбліопії. При астигматизмі і амбліопії навіть в окулярах у дитини зір знижений.

В офтальмологічній клініці імені професора Сергієнка лікування астигматизму проводиться комплексно, включаючи різні методи ноотропного, ортоптичного і функціонального впливу.

Як правило, діти не часто помічають, що у них зір знижений. Саме тому, навіть незважаючи на відсутність скарг дитини, її необхідно показувати офтальмолога як мінімум один раз на рік.

Вчасно розпочате лікування астигматизму у дітей це запорука успіху в лікуванні і відновленні зору при астигматизмі, кінцева мета якого – високий зір без окулярів.