Амбліопія

Амбліопія — це бездіяльність одного ока, в наслідок чого погіршується гострота зору. А також, це захисна реакція зорової системи на двоїння зображення, пов’язане з порушенням бінокулярного зору.
Дитяча амбліопія часто розвивається при таких захворюваннях: косоокість, астигматизм, катаракта, далекозорість, ністагм.

При дитячій амбліопії основні зміни відбуваються в головному мозку (в області зорової кори). Інформація, що надходить в око перестає адекватно сприйматися мозком, із-за чого знижується гострота зору і тільки окулярами це виправити не виходить. Такий стан називають “ледаче око”.

Лікування амбліопії
Досить легко поліпшити зір за допомогою окулярів або оклюзії при незначному зниження гостроти зору. Однак зниження гостроти зору при амбліопії нижче 60% виправити цими способами практично неможливо.

В офтальмологічній клініці імені професора Сергієнка найбільш ефективним вважається відеокомпьютерний аутотренінг – система відеокомпьютерної корекції «Амбліокор». У той час, коли дитина спостерігає за картинкою, датчики отримують інформацію про те, як працює око і головний мозок. Під час «правильного» зору картинку на екрані видно, але вона зникає, як тільки зір стає нечітким. Так природні механізми роботи мозку запускають найбільш природний процес корекції амбліопії.

При використанні сучасних комплексних та індивідуальних лікувальних програм в офтальмологічній клініці імені професора Сергієнка, зір можна виправити, навіть в складних випадках глибокої амбліопії з неправильною фіксацією.
Дуже важливо своєчасно почати лікування.