Оптична когерентна томографія

 

Оптична когерентна томографія (ОКТ або OCT – абревіатура від англ. optical coherence tomography) – це один з методів дослідження стану сітківки, без якого в теперішній час дуже важко уявити сучасну офтальмологію.

Основа дії ОКТ – це вимір часу затримки світлового променя, який відображається від тканини під дослідженням. Широкосмуговий суперлюмінесцентний світлодіод є джерелом випромінювання в новітніх приладах ОКТ. При дослідженні світловий імпульс ділиться на дві частини, одна з яких відбивається від досліджуваного об’єкта, а інша (контрольна), від спеціального відбиваючого дзеркала. Після цього прилад підсумовує обидва відбитих сигнали, викликаючи ефект інтерференції. Далі отримана інформація з допомогою складних математичних алгоритмів обробляється і формується в так званий скан досліджуваної області.

З допомогою використання принципово нового способу перетворення отриманих даних і ряду деяких технічних нововведень, новітні прилади ОКТ дозволяють отримати більше 25 тисяч лінійних сканів за 1 секунду. При цьому роздільна здатність методу в аксіальному (передньо-задньому напрямі досягає 3-8 мкм, а в поперечному лежить в діапазоні від 10 до 15 мкм, що набагато перевершує за можливостями сучасні ультразвукові методи дослідження. Сучасні ОКТ сканери формують тривимірне зображення досліджуваної області. Це можливо завдяки високій швидкості сканування а також отримання величезного обсягу інформації під час дослідження.

Завдяки такому високому просторовому вирішенню з ОКТ з’являється можливість проводити фактично прижиттєву мікроскопію тканини, яка досліджується. За допомогою ОКТ стало можливо діагностувати дуже тонкі зміни структури сітківки, що лежать поза межами розширення інших методів і способів дослідження і абсолютно невидимі під час огляду очного дна (офтальмоскопія).

Можливості сучасних ОКТ сканерів широко використовуються в моніторингу і діагностиці патологій макулярної області сітківки та зорового нерва. За допомогою ОКТ стало можливим проводити більш ретельне дослідження переднього відрізка ока. У медичному центрі «Офтальмологічна клініка професора Сергієнка» Ви можете пройти, як повне діагностичної обстеження органу зору, так і обстеження на Ваш вибір.