final znak

У випадку короткозорості, далекозорості, астигматизму чіткий зір неможливий за рахунок неправильного заломлення променів світла. Для досягнення високої гостроти зору у такому випадку потрібна корекція окулярами або лінзами.

Ортокератологія  – метод корекції зору за допомогою жорстких газопроникних контактних лінз, які використовуються під час нічного сну. Після сну, зранку пацієнт їх знімає та впродовж дня бачить чітко без окулярів та м’яких контактних лінз. За рахунок чого досягається такий ефект?

Дія ортокератологічних лінз полягає в тому, що їх внутрішня поверхня має спеціальний дизайн, який впливає на зовнішній епітелій рогівки, тимчасово змінюючи її форму. В результаті чого заломлююча сила рогівки змінюється. Для досягнення високої гостроти зору необхідна тривалість сну в нічних лінзах від 6 до 8 годин. Ефект зберігається до кінця дня, а далі може триматись і до 48 годин. Максимальна гострота зору досягається через 14-21 день після початку використання ОК-лінз. Ефект завжди зворотній. Якщо пацієнт перестає користуватись нічними лінзами, гострота зору знижується до початкового рівня, який був до початку лікування.

Покази

• міопія – 0,5 дол -0,6 Д
• астигматизм до -1,75 ( -3,5)
• існує дизайн і для гіперметропії, включаючи пресбіопію (+0,5- +3,0).
• Діти від 6 років

Протипокази

• виражена хвороба сухого ока
• системні захворювання, що можуть впливати на передній відрізок ока
• цукровий діабет
• запальні захворювання, травми, вроджені аномалії, де залучена рогівка

Методи діагностики, необхідні для підбору ОК-лінз

Окрім стандартного офтальмологічного обстеження (візіометрії, рефрактометрії, вимірювання внутрішньоочного тиску, біомікроскопії), необхідне проведення 2 методів – кератометрії та кератотопографії.

Історія виникнення

У  2002 році ОК-лінзи були схвалені FDA (Food and Drug Administration – організація, яка контролює якість харчових продуктів та медикаментів). В Європі з’явились на 13-15 років раніше, відповідно ефективність ортокератології, корекції міопії вже не викликає жодних сумнівів.

В цілому, нічна корекція визнана достатньо безпечним методом лікування за умови дотримання правил гігієни, методики вдягання та вилучення лінзи. Превага перед іншими видами корекції – це перш за все бачити чудово без окулярів та лінз протягом дня. Проте найбільшою перевагою ортокератології звичайно є можливість сповільнити прогресування міопії у дитини.

Також перевагами методики є те, що нічними лінзами користуються активні діти, хто відвідує різні спортивні гуртки, танці, ті, хто плаває та катається на лижах. Для підлітків, які категорично проти окулярів, а також дорослих, які не хочуть або не можуть за певних проти показів виконати LASIK.
З 2005 року нічна лінза офіційно сертифікована МОЗ України.