Астигматизм у дітей - це такий оптичний дефект, при якому в оці одночасно формуються відразу два оптичних фокуси і часто жоден з них не розташований в потрібному місці. Це пов'язано з тим, що промені по одній осі рогівка переломлює сильніше, ніж по іншій.
Розрізняють складний, простий і змішаний астигматизм в залежності від місця розташування фокусів.
Різна заломлююча сила рогівки, як правило, з народження. В результаті того, що на сітківку новонародженого потрапляє розфокусоване зображення, зорові образи сприймаються спотворено. Це призводить до вторинного зниження гостроти зору через погану роботу зорових клітин сітківки і розвитку амбліопії. При астигматизмі і амбліопії навіть в окулярах у дитини зір понижений.
Причини розвитку астигматизму:
Если астигматизм не лечить, он может привести к косоглазию, астенопии, амблиопии и резкому падению зрения. Без коррекции астигматизм может вызывать головные боли и резь в глазах. Поэтому очень важно регулярно посещать врача-офтальмолога.
В офтальмологічній клініці імені професора Сергієнка лікування астигматизму проводиться комплексно, куди входять різні методи ноотропного, ортоптичного і функціонального впливу.
Як правило, діти не часто помічають, що у них зір знижений. Саме тому, навіть незважаючи на відсутність скарг дитини, її необхідно показувати офтальмологу як мінімум один раз на рік.
Існують такі методи офтальмологічної корекції астигматизму:
Так як перші роки життя дитини найважливіші для повноцінного формування зорового апарату, кожна дитина обов'язково повинна бути оглянута лікарем-офтальмологом для того, щоб вчасно виявити будь-які відхилення від нормального розвитку і вжити заходів для їх виправлення. Будь-яка людина має увійти в доросле життя з двома очима, що дивляться в одному напрямку і добре бачать.
Безперечно, що хороший зір важливий для людини, адже 90% інформації про навколишній світ людина отримує через очі. Тому батьки разом з лікарем-офтальмологом, у разі виявлення у дитини астигматизму, повинні зробити все можливе, щоб не пропустити важливий період до 10-12 років, коли ще є можливість зберегти дитині, а в майбутньому і дорослій людині, повноцінний зір. Поганий зір при некоригованому астигматизмі може істотно обмежити адаптацію і розвиток дитини, привести до виникнення косоокості та амбліопії, а в майбутньому може стати перешкодою для його професійної діяльності.
Більшк 30 років професійної роботи.
Наукові дослідження і практика сучасного лікування.
Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
Психологічна підтримка кожного клієнта
Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
Кращі хірурги.
Якісна діагностика
вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця