Катаракта (грец. – катарактес – «водоспад») асоціюється з каламутною плівкою, що закриває зіницю. Катарактою називають будь-яке помутніння кришталика ока. Катаракта зустрічається в будь-якому віці. Буває вроджена катаракта, травматична, ускладнена, променева, катаракта, викликана загальними захворюваннями організму. Але найчастіше зустрічається вікова (стареча) катаракта, яка розвивається у людей після 50 років. Початкову стадію катаракти самостійно важко помітити. Але з часом катаракта може істотно впливати на зір: воно може ставати розмитим, туманним або менш барвистим. У людини можуть виникнути проблеми з читанням або іншими повсякденними справами.
Записатися на прийомВік катаракти стає менше, раніше вона «дозрівала» до 70 років, зараз же число випадків зросла вже в 40 років. До 2050 року вчені прогнозують збільшення випадків захворювання на катаракту в два рази. Серед людей в похилому віці найчастіше зустрічається таке захворювання очей, як катаракта. Кришталик, що знаходиться в оці людини, виконує роль «природної лінзи», здатної заломлювати і пропускати промені світла. Знаходиться кришталик в центрі очного яблука між склоподібним тілом і райдужкою. Коли людина молода, його кришталик має прозору структуру, він відрізняється підвищеною еластичністю, здатний змінюватися у формі, наводити фокус за лічені секунди, завдяки чому людина може бачити однаково добре, як далеко, так і поблизу.
При настанні катаракти кришталик частково або повністю каламутніє, в результаті чого тільки мала кількість сонячних променів здатна потрапляти в око. Це призводить до зниження зору, при цьому людина бачить картинки розмито і нечітко. Надалі можна спостерігати прогресування захворювання: відбувається збільшення області помутніння і ще більше зниження зору. Якщо лікування при катаракті не буде проведено вчасно, то це може стати причиною повної сліпоти.
Основна скарга пацієнтів з катарактою – погіршення зору вдалину і зблизька. Якщо запитати у пацієнта "як Ви бачите?", то він відповість: як через каламутне скло, туман, нечітко, розмито. І не треба чекати, коли скло стане зовсім білим! Якщо Вам не вистачає зору для звичного способу життя – це привід для оперативного втручання, з метою поліпшення якості зору. Це помутніння характеризується необоротністю, і ніякі краплі не можуть повернути кришталику прозорість. Єдиним методом лікування є хірургічне, його називають «перлиною» хірургії.
генетична схильність
травми ока (хімічні, механічні, контузійні травми)
різні очні захворювання (у тому числі глаукома, короткозорість високих ступенів)
ендокринні розлади (порушення обміну речовин, цукровий діабет, авітаміноз)
променеве, НВЧ і ультрафіолетове опромінення
тривалий прийом лікарських препаратів
підвищена радіація
несприятлива екологічна обстановка
токсичне отруєння (нафталіном, дінітрофенолом, талієм, ртуттю, спориньєю)
кольори виглядають блідими
зір каламутне або розмите
підвищена чутливість до яскравого світла
складність при підборі очок
ореоли і засвітки навколо вогнів
двоїння в очах, спотворення предметів
Сучасна хірургія катаракти на сьогоднішній день представлена ультразвуковою факоемульсифікацією з імплантацією інтраокулярної лінзи (ІОЛ). Цей метод є «золотим стандартом» хірургії у всьому світі. Він передбачає руйнування і видалення кришталика за допомогою ультразвуку через малий самогерметизуючийся розріз.
Показаннями до видалення кришталика є також рефракційні порушення зору: міопія, гіперметропія, астигматизм. Всі операції факоемульсифікації з імплантацією ІОЛ виконуються амбулаторно (за принципом «хірургія одного дня»), з подальшим післяопераційним оглядом на наступний день. Обов’язковою є присутність анестезіолога в операційній. У нашій клініці вибором методу анестезії є інстілляціонна (крапельна) і субтенонова анестезія.
Перед операцією пацієнт проходить комплексне офтальмологічне обстеження на сучасному обладнанні. Для проведення точних розрахунків використовується кілька методик, у тому числі ІОЛ-майстер, і Verion-система, яка призначена для розрахунку сили і положення інтраокулярної лінзи (ІОЛ) і планування етапів операції при хірургії катаракти. Під час операції хірург використовує одноразові матеріали і різні типи сучасних високоякісних інтраокулярних лінз, в т.ч. мультифокальні і торичні, для корекції астигматизму.
Хірургія катаракти є безшовної завдяки самогерметизуючі розрізах, які не вимагають накладення швів. Ефективність лікування будь-якого оперативного втручання, в тому числі і катаракти, залежить від виконання пацієнтом призначених рекомендацій.
Навігаційно-діагностичний комплекс Verion ® - це пристрій, який виконує ряд завдань, обеспечивающих, в кінцевому підсумку, ідеально правильне розташування інтраоку- лярной лінзи безпосередньо в оці пацієнта.
Пристрій складається з діагностичного і хірургічного модуля, пов'язаних між собою цифровим каналом передачі даних.
Фіксація зображення на очах пацієнта з високою роздільною здатністю.
Verion ® допомагає хірургу планувати хірургічні операції, відбувається розрахунок і розставляння цифрових міток на цифровому зображенні очєй пацієнта. На цьому етапі відбувається експорт контрольного зображення і всіх даних передопераційних вимірювань в операційну, в спеціальний модуль з цифровим маркером
Інтраопераційний. Verion використовує цифровий маркер, пов'язаний з мікроскопом, для одночасного відображення всіх даних. Це дозволяє хірургу з ювелірною точністю провести всі необхідні маніпуляції в оці. Всі подробиці хірургічного плану і самої операції фіксуються апаратом Verion для виключення будь-якого відхилення від наміченого індивідуального плану операції. Таким чином, досягається ідеально правильне розташування лінзи в оці, і відповідно – максимально висока гострота зору для кожного пацієнта.
Більшк 30 років професійної роботи.
Наукові дослідження і практика сучасного лікування.
Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
Психологічна підтримка кожного клієнта
Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
Кращі хірурги.
Якісна діагностика
вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця