Діабетична ретинопатія – судинне ускладнення, яке характерно для всіх видів цукрового діабету.
Найбільш впливовими факторами для розвитку діабетичної ретинопатії є тривалість цукрового діабету та рівень гіперглікемії.
Через 10 років тривалості цукрового діабету діагностується до 60% виникнення діабетичної ретинопатії, а через 15 років – до 80%.
Записаться на приёмІснує дві основні форми діабетичної ретинопатії – непроліферативна і проліферативна.
Непроліферативна форма діабетичної ретинопатії характеризується ураженням судин дрібного калібру – капілярів, дрібних артеріол і венул, що являє собою мікросудинну ангіопатію.
Проліферативна форма діабетичної ретинопатії супроводжується зростанням новоутворених судин, патологічним просоченням (транссудацією) плазми крові, дає запуск грубих фіброзних змін на сітківці, тракційного відшарування сітківки або / і крововиливи (гемофтальм), розвиток вторинної неоваскулярної глаукоми і подальшу втрату зору.
Однією з причин виникнення неоваскуляризації (проростання новоутворених судин) є погане кровопостачання сітківки і подальша руйнівна сила патологічного чинника зростання новоутворених судин (VEGF фактор).
Діабетична макулопатія і макулярний набряк супроводжують в більшості випадків будь-яку з форм ретинопатії і є одними з перших ознак, коли пацієнт починає відзначати зниження гостроти зору.
Досить часто пацієнти не помічають погіршення зору, враховуючи стаж цукрового діабету, але як показує досвід, лікарі виявляють зміни на сітківці, а в багатьох випадках – тяжкі прояви ретинопатії, незважаючи на відсутність скарг.
Існують базові та специфічні методи обстеження пацієнтів з цукровим діабетом для виявлення діабетичної ретинопатії. До базових методів відносять визначення гостроти зору, вимірювання внутрішньоочного тиску, гоніоскопію, обстеження поля зору, В-сканування органу зору (УЗД діагностика), офтальмоскопія та біомікроскопія сітківки. Специфічні методи обстеження включають оптичну когерентну томографію (ОКТ), ЖОВТ-ангіографію, флюоресцентну ангіографію.
Оптична когерентна томографія – це метод не інвазивного прижиттєвого обстеження шарів сітківки ока із застосуванням приладів роздільною здатністю від 1 до 15 мікрон для виявлення патологічних змін сітківки шляхом оцінки її товщини і морфологічних особливостей.
ОКТ-ангіографія – це сучасний метод діагностики в офтальмології, що дозволяє оцінити не тільки товщину сітківки, але і кровообіг сітківки і судинної оболонки неінвазивним шляхом.
Флюоресцентна ангіографія – це інвазивний метод з використанням контрастної речовини флюоресцеїну, що заповнює судини сітківки для визначення форми ретинопатії, зон поганого кровопостачання (ішемії), новоутворених судин і ділянок незворотних змін сітківки.
У сучасній медицині існують стандарти лікування діабетичної ретинопатії – це лазерне лікування сітківки і ендовітриальне введення медичних anti-VEGF препаратів, які профілактують подальше прогресування ретинопатії.
Ендовітриальне введення медичних anti-VEGF препаратів спрямовано на блокування дії патологічного фактору росту новоутворених судин, що допомагає зберегти гостроту зору і іноді підвищити
Лазерне лікування сітківки є одним з методів лікування, нормалізує рівні факторів росту новоутворених судин, покращує оксигенацію сітківки і викликає зворотний розвиток неоваскуляризації. Показано при препроліферативній та проліферативній діабетичній ретинопатії.
Панретинальна лазерна коагуляція (ПРЛК) сітківки є «золотим стандартом» у лікуванні діабетичної ретинопатії. В оцінці ефективності ПРЛК використовують критерії зменшення тяжкості діабетичної ретинопатії, регрес новоутворених судин, профілактика сліпоти або збереження працездатності у віддалений період спостереження за станом пацієнта.
Більшк 30 років професійної роботи.
Наукові дослідження і практика сучасного лікування.
Досвід тисяч операцій з найскладнішою патологією у дітей і дорослих.
Консервативне і оперативне лікування складних патологій.
Психологічна підтримка кожного клієнта
Сучасні діагностичні прилади і лазерні установки.
Кращі хірурги.
Якісна діагностика
вул. Пирогова, 47 А
(ТРЦ «Ізумруд», 4 поверх)
м. Вінниця